ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Belgický mistr As City Facade Schaerbeek se utká v přípravě s francouzským celkem Bethune futsal .....více v sekci AktualityHISTORIE FUTSAL-SÁLOVÝ FOTBAL

Tento druh sportu se k nám do republiky dostal až z dalekého jihoamerického kontinentu. V roce 1974 oddíl uruguayského týmu sálového fotbalu Peňarol Montevideo v rámci svého turné navštívil Československo a sehrál v Praze propagační utkání s výběrem pražských ligových fotbalistů.

Po odmítnutí tehdejšího ČSTV se akce uskutečnila pod patronací redakce Mladého světa. Hrálo se tzv. „líným míčem“, který činil našim hráčům značné problémy, a proto jsme prohráli 4:1, když čestnou branku za náš výběr vstřelil Antonín Panenka. Díky televiznímu přenosu se o fotbálku s míčem, který je přizpůsoben pohybu v hale, dozvěděla široká veřejnost a už druhý den se přihlásili házenkáři a fotbalisté Lokomotivy Vršovice se žádostí o zapůjčení specifického míče. V dalších dnech se hlásili další a redakce MS se stala centrem nově vznikajícího sportu. 

Peňarol u nás zanechal 2 míče a p. GALA z Prostějova podle nich vyrobil první sérii pro potřeby nadšenců nového odvětví sportu. ČSTV měl ve svém programu zakotven masový rozvoj rekreačního sportu, sálové kopané však nevěnoval pozornost ani v době jejího velkého rozmachu (cca 30 000 členů). Tíha organizace spočívala stále na redakci MS a hrstce dobrovolníků. Pro zlepšení finanční situace požádal v roce 1983 Ústřední štáb sálové kopané orgány SSM o zařazení do programu postupových soutěží, žádosti bylo vyhověno a další průběh soutěží probíhal pod patronaci SSM mimo struktury ČSTV. 

Česká federace sálového fotbalu – futsal (ČFSF) je v současné době nezávislé sdružení s právní subjektivitou ve smyslu zákona č. 83/1990 Sb., zaregistrované u Ministerstva vnitra. Cílem federace je komplexně pečovat o rozvoj sálového fotbalu – Futsal v ČR a vytvářet pro něj na všech stupních všestranné podmínky. Federace se člení podle územního principu na úroveň okresní (městskou), krajskou a celostátní. 

Nejvyšší soutěží v ČR je od roku 2005 Celostátní liga. Mistr ČR má právo účasti na PMEZ. Vítězové krajských soutěží mají právo účasti v kvalifikaci o celostátní ligu. ČFSF  – Futsal organizuje i soutěž „Český pohár“. Finále je jednodenní a vítěz poháru má právo účasti na PVP EZ.  

Evropská federace sálového fotbalu U.E.F.S. je nadřazeným orgánem. Každoročně zajišťuje uspořádání PMEZ, PVP, jednou za dva roky ME. Jejím cílem je propagovat sálový fotbal - futsal po celé Evropě. Letošního ročníku PMEZ se zúčastní loňský mistr Chemcomex Praha a na PVP  budou ČR reprezentovat týmy SK Kominte Jestřabí a VPS Novabrik Polička.
 
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   30
3. AC Sparta Praha   26
4. FK Adria Kladno   24
5. Futsal Zlín   24
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   19
7. SK SICO SC Jilemnice   18
8. BOMBARĎÁCI Větřní   14
9. Amor Vyškov   12
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 4:1 (1:1)
O 3- místo:
Polička - Adria 2:1 (0:0)
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 3:1 (body 6:0)
Polička - Sparta 0:1 (body 3:6)
Čtvrfinále:
Chemcomex - Vetřní 1:0 (z 2:0)
Polička - Jilemnice 4:1 (z 2:0)
Sparta - Sakali 3:2 (z 2:1)
Kladno - Zlín 4:3(p) (z 2:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2018/19
Skupina A
Skupina B
Play Off

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: