ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Termínová listina sálovkářských soutěží v Ústeckém kraji pro sezónu 2020/21 .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

KOMI Č. Budějovice bylo velkým překvapením ČP

zobrazit foto

9.2.2017, 16:32 | vložil: Petr Koseček

Ohlédnutí s Davidem Prokopem /Komi CB/ za národním finále poháru

1. Je pro vás vítězství druhé místo v národním finále poháru největším úspěchem v historii klubu?

Národní finále poháru jsem za tu dobu, co se věnuji sálovce hrál již potřetí a jednou jsme se již na druhém místě umístili, takže z tohoto pohledu se nejedná o největší úspěch. Ale pro mě osobně ano, protože co do kvality protivníků, to byl velice nabitý turnaj ( 4 zástupci národní ligy, Jílové, které asi 20x za sebou vyhrálo ústeckou krajskou ligu + staří známí PCO), takže toto umístění řadím nejvýše ze všech.

2. Jaké jednotlivce byste vyzdvihl svou výkonností na finálovém turnaji?

Jelikož jsme vinou nemoci, rodinných důvodů a zimní přípravy, nemohli počítat s trojicí Mára Pomeje, Jakub Nevosad a Josef Příhoda (dorazil až na semifinále), požádal jsem o pomoc 3 kluků ze Strojírny Honner (David Radouch, Radim Staněk a Martin Slavík) a to se ukázalo jako výborný tah, protože mezi nás nezapadli jenom herně, ale i lidsky. Tímto bych chtěl i moc poděkovat vedoucímu Strojírny Petrovi Kašemu. Je super, že i když jsme většinu času soupeři, tak když jde o reprezentaci našeho kraje, tak držíme při sobě, s Radimem Pouzarem jsme si už ráno řekli, že by bylo super, potkat se až ve finále a vzájemně se naše kluby celý den podporovaly.

Jednotlivce nebudu jmenovat, protože to byla především týmová práce a každý to odmakal na 100%, což je sen každého vedoucího.

3. Jakou úroveň a organizaci mělo národní finále?

Herní úroveň byla docela vysoká, každý z našich protivníků by u nás asi hrál naší extraligu v horní polovině, ale to je jen můj odhad. Za příklad uvedu, že PCO nebylo na semifinále v plné sestavě a mělo co dělat, aby nakonec v prodloužení rozhodlo o svém postupu do finále. Organizaci není co vytknout, vše běželo jak má, jediné co bych vytknul, je způsob řízení zápasu rozhodčími. Pro nás to byla strašná muka, třeba v zápase se Spartou, který jme prohráli o gól, se poslední 3 minuty hrálo maximálně 20 vteřin, pořád otáčeli auty, zdržovali jak mohli, přišlo mi prostě, že to bylo tendenčně řízené, rozhodně se na to, ale nevymlouvám, Sparta výborně bránila a my se nedokázali prosadit.

4. Dvě okresní mužstva z Českobudějovicka si zajistila účast ve finále. Myslíte, že týmy okresní extraligy by se v lize neztratily?

Tak o tom jsem přesvědčený, že by se neztratila. Nedokážu říct, jestli naše mužstva v českobudějovickém okrese, jsou opravdu tak silná, nebo ostatní v republice jsou tak slabí. Jedno ale vím, nejlepší sálovka v republice se hraje u nás, od 2. OL až po Extraligu, takže mi přijde naprosto zbytečné hrát celonárodní soutěž, když tu největší kvalitu vídáme od prosince do března na Sádkách, Hluboké, v Lišově a v Hrdějovicích a nemusíme nikam do Zlína, Poličky a Jilemnice.

5. Kdo dle vašeho názoru ukořistí prvenství v okresní extralize a koho nemine sestup?

Vyhrát by měl Rudolfov, jestli jim to nenaruší přípravy, ale klobouk dolů jak letos hraje Adamov. Padáka bychom si za letošní sezónu zasloužili my, ale to se snad nestane, něco nahráno máme. Takže na sestup tipuji Hojnou Vodu, ale jen tipuji, ne že bych jim to přál.

Sestava KOMI CB: Pešula Vít, Strnad David, Slavík Martin, Schön Michal, Příhoda Josef, Kovačičín Jan, Záveský František, Staněk Radim a Radouch David

Zdroj: http://cbssf.webmium.com/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: