Výsledky utkání 9.hracího dne KL SF Zlín – utkání o konečné umístění: .....více v sekci Aktuality

Polička otočila na Kladně duel s Adrií a je prvním postupujícím

18.2.2017, 13:01 | vložil: Petr Koseček

V kladenské sportovní hale, ve které se hrálo mimochodem Final four v roce 2002, dnes proběhlo odvetné čtvrtfinálové utkání mezi Adrií Dobříč a úřadujícím vícemistrem ČR z Poličky. V sestavě Dobříče se objevil i reprezentant Tomáš Abrhám, který chyběl v prvním utkání, navíc Adria představila nové akvizice Stejskala a Pleyera. Domácí Adrii také posílil zkušený slovenský legionář Igor Vodecký. Východočeši měli v této sérii náskok jedné výhry z domácího prostředí v poměru 3:2 a do utkání na Kladně vstoupili lépe, když šli v prvním dějství do vedení. Za domácí se prosadil kanonýr Kaválek, který z penalty srovnal na 1:1. Za tohoto stavu se i odcházelo do kabin a domácí Adria měla více ze hry a hosté z Poličky spíše čekali trpělivě na svoje příležitosti.

Ve druhé půli strhli hráči Adrie vedení na svou stranu, kdy se trefil Slovák Vodecký. Polička však v závěru dokázala vyrovnat na 2:2, aby tři minuty před koncem rozhodla o své výhře a postupu do Final four. Klíčový moment zápasu se odehrál za stavu 2:2, kdy sudí Hradil za ruku Jílka pískl pokutový kop, který posléze jeho kolega Frajt po dohodě s ním odvolali a bylo z toho jen rohové vhazování. Závěr utkání se tak dohrával v emocích, k čemuž přispěli i arbitři ve zmiňovaném okamžiku tohoto duelu. Polička si znovu zajistila postup do Final four, které se odehraje začátkem března v pražském Radotíně. Na to, kdo doprovodí Poličku do letošního Final four si budeme muset ještě chvilku počkat, v sobotu večer se totiž hrají odvetné duely Jilemnice - Chemcomex Praha a v Českých Budějovicích také zápas Bombarďáci Větřní - Sparta Praha. Čtvrtfinálový program zakončí v neděli v mohelnické sportovní hale odvetný souboj Moravské Třebové a Zlína.

ADRIA Dobříč - VPS Novabrik Polička 2:3 (1:1)
Branky: Kaválek z pen., Vodecký - Poul, Kovář ml. a Navrátil

Konečný stav série: 0:2