Výsledy sobotních utkání Celostátní ligy, Polička byla v Mohelnici stoprocentní, Zlín v divoké přestřelce podlehl Moravské Třebové .....více v sekci Aktuality

Chemcomex Praha se na postup v Jilemnici hodně nadřel, o výhře a postupu rozhodl minutu před koncem z devítky Ondřej Havrda

18.2.2017, 18:48 | vložil: Petr Koseček

V jilemnické sportovní hale v sobotu večer proběhlo druhé dnešní čtvrtfinálové utkání mezi domácí Jilemnicí a pražským Chemcomexem. První zápas vyzněl jednoznačně pro favorizovaný pražský celek, který jej v domácím prostředí vyhrál s přehledem 5:0. V Krkonoších se však očekával vyrovnanější duel, domácí tým umí ve své hale soupeře potrápit, i když mu ta letošní sezona nevyšla úplně podle jeho představ.

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, hosté byli častěji na míči a nacvičenou rotací často dotírali na branku SICA. Domácí čekali na brejkové příležitosti a snažili se vyzrát na slovenského brankářského mága Mário Vozára. Jednou se jim to málem podařilo, ale obránci Chemcomexu uklidili v poslední chvíli míč do bezpečí. Pražané šli v prvním dějství do vedení 1:0, po brance Šafáře a poločas tak skončil hubenou výhrou Chemcomexu, když v něm byli favorizovaní hosté přeci jen o něco aktivnější.

Druhý poločas přinesl ale pořádnou zápletku a domácí tým několikanásobného mistra ČR náležitě potrápil. Diváci se v jilemnické opravdu nenudili, viděli čtyři branky, tři devítky a také dvě modré karty. O osudu utkání a také postupu Chemcomexu do Final four nakonec rozhodl minutu před koncem reprezentant Ondřej Havrda z devítimetrového kopu. Domácí se loučí se sezonou, ale za výkon proti Chemcomexu zaslouží absolutorium. Chemcomex tak doprovodí Poličku do závěrečného tunaje a na svého soupeře si bude muset ještě počkat.

A/ SK SICO SC Jilemnice – CHEMCOMEX Praha 2:3 (0:1)
Branky: Machát 2 (obě z 9m) - Šafář, Fichtner a Havrda (z 9m)

Konečný stav série: 0:2

datum: 18.2.2017
hala: SH Jilemnice
pořadatel: SK SICO Sportovní centrum Jilemnice
čas utkání: 18.00 hod.
rozhodčí: HRADIL Jakub, DLOUHÝ Petr, UHLÁR Ivo