Tabulka slušnosti Celostátní ligy .....více v sekci Aktuality

Prezident Jilemnice Milan Szabo chválí své svěřence za sobotní výkon proti Chemcomexu, ale vůbec se mu nelíbil výkon arbitrů

20.2.2017, 15:19 | vložil: Petr Koseček

A n o i v Jilemnici těžko rozdýcháváme včerejší utkání mezi SK SICO SC a Chemcomexem Praha.

I když první klání těchto družstev v Praze skončilo jednoznačným a po zásluze vítězstvím týmu Chemcomex Praha 5:0, přesto jsme věřili, že odveta bude jiná a že Chemcomex ještě trochu potrápíme. V první polovině prvého poločasu byli hráči Chemcomexu lepší, vytvořili si několik brankových příležitostí a již ve 3. minutě zápasu po chybě domácího obránce M.Šnorberta šli do vedení brankou Šafáře, avšak druhá část prvého poločasu už chvílemi vyznívala lépe pro SK SICO SC.

Druhý poločas byl však o něčem jiném, domácí hráči hned z prvého útoku orazitkovali tyč brankáře Vozára a aktivita hry se přenesla na sálovky domácích hráčů a soupeř jejich aktivitu často řešil fauly, takže již ve 4. minutě druhého poločasu měli hráči Chemcomexu na svém kontě 3 fauly, v době kdy domácí promarnili několik šancí, Chemcomex ve 31.minutě Fichtnerem zvyšuje na 0:2, domácí se však nevzdáli a vynutili si mezi 34.- 35.min. dva 9 m kopy,
které oba s přehledem proměnil domácí hráč P.Machát, rázem 5. minut před koncem je stav 2:2 a domací byli v těchto chvílích jasně lepším družstvem
a chtěli rozhodnout utkání ve svůj prospěch.

Avšak n y n í začínají úřadovat a brát otěže zápasu do svých rukou rozhodčí /Uhlár I. a Dlouhý P./, kteří v průběhu utkání kupili jednu chybu za druhou, ale závěr utkání naprosto nezvládli/nebo zvládli/ a mohu zcela jasně potvrdit, že ovlivnili výsledek utkání, zvláště po zákroku na útočícího domácího hráče O.Vaška, který byl stržen rukou v samostatném útoku, rozhodčí Dlouhý P. píská jasný a zcela evidentní faul a tím další 9 m kop,avšak realita je j i n á, po domluvě rozhodčího Uhlára I. mění své rozhodnutí na n e p o c h o p i t e l n ě míč rozhodčího, neskutečné se stáva zcela jasnou skutečností!!!

Vyvrcholení snahy rozhodčích je korunováno rozhodnutím rozhodčího Uhlára I., který 1. minutu před koncem řádné hrací doby /který byl zcela otočen od zákroku, pouze reagoval na fingovaný výkřik hostujícího hráče/ píská 6 faul domácích a nařízený 9 m kop hostující hráč Havrda O. se štěstím proměňuje a tím stanovuje na nezaslouženích 2:3, ke spokojenosti nejenom hráčů Chemcomexu!!!!

Myslím si, že hostující hráči nebyli lepším týmem a že jejich vítězství nese sladký dárek darovaný v podobě postupu rozhodčími Uhlárem a Dlouhým, zcela zbytečně, neboť si myslím, že týmy Chemcomex, Polička a další jsou zkušená družstva, která by neměla potřebovat podporu rozhodčích.

O to více byli domací hráči, včetně vedení frustrovaní, neboť předvedli jeden z nejkvalitnějších výkonů nejenom poslední doby.Musím ještě konstatovat, že je velice těžké udržet hráče, aby hráli naši sálovku, když na vlastní kůži okusí, že nejenom jejich kvalitní výkon je zdrojem úspěchu celého družstva., stále více se setkáváme s výkony rozhodčích, které výrazně a mnohdy zásadně ovlivní výsledky utkání a tak mnohdy se už přikláním k názoru, že to není jenom o jejich neumění!!