ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Zlínský deník - Kanonýr Konečník má další grál. Hošanům vystřílel titul v krajské lize .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Rozhovor s lodivodem pražské Sparty Václavem Belladou

zobrazit foto

27.2.2017, 16:06 | vložil: Petr Koseček

1. V sobotu jste postoupili při své premiérové sezoně v sálovce do Final Four, jak s odstupem času vnímáte tento úspěch?

Je to pro nás samozřejmě obrovský úspěch. Myslím, že před sezónou s námi nikdo moc nepočítal. Celý náš tým takové podceňování nakoplo a chtěli jsme všem dokázat, že nebudeme v lize do počtu. To se nám podařilo víc než jsme očekávali a Final Four si maximálně užijeme.


2. Jak těžký byl poslední duel s Větřním, dvakrát jste vedli, soupeř během pár minut otočil výsledek, Vám se ještě podařilo vyrovnat..

Všechny tři zápasy s Větřním byly těžké. Je to soupeř, který nás v lize 2x porazil a nedařilo se nám na něj. V prvních dvou zápasech jsme byli lepší a srážela nás nemohoucnost v zakončení. Rozhodující zápas byl ohromně dramatický vyhrát mohl kdokoliv. Tolik zahozených šancí na obou stranách jsem ještě neviděl. Rozhodl velmi šťastný gól v poslední minutě prodloužení.

3. Co prodloužení, tam už to asi bylo o jediné chybě, Vám se nakonec podařilo vstřelit branku, co této situaci předcházelo?

Prodloužení bylo hektické. Hrálo se nahoru dolů, neustále vznikala přečíslení na obou stranách. Všichni hráči byli vyčerpaní z čehož pramenily chyby. Když už to vypadalo na penalty, tak přišel velmi šťastný gól snad z půlky hřiště a zbytek zápasu už jsme v klidu pohlídali.


5. Koho můžete pochválit ve Vašem týmu v sérii s Větřním a také v průběhu celé sezony?

Největším držákem je jednoznačně brácha v bráně. Vždy se na něj můžeme spolehnout. Když chytá, tak si i kluci víc dovolí. Vědí, že když zkazí, tak to brácha stejně chytí. Teď ve třetím zápase zase pochytal neskutečné věci. Nebojím se říct, že je to nejlepší brankář ligy. Pochvalu ale zaslouží i ostatní kluci, kteří poctivě chodí na tréninky a učí se sálovou kopanou. Celé je to o dobré partě bez které by se celá tahle sezona takto nepovedla. V neposlední řadě je potřeba poděkovat našim přítelkyním, které nás jezdí v hojném počtu podporovat po celé republice.


6. V semifinále jdete na Chemcomex, co očekáváte od tohoto pražského derby. Věříte si na tohoto mnohem zkušenějšího soupeře?

Na Chemcomex se moc těšíme. Pro nás jsou to s ním vždy pikantní souboje. Chceme se na ně vždy vytáhnout. Letos s nimi máme včetně poháru bilanci 2 výhry a 2 porážky a vždy šlo o vyrovnané souboje. I tak je soupeř obrovským favoritem duelu a my můžeme jen překvapit. Věřím, že odehrajeme pěkné zápasy a pořádně soupeře potrápíme.


7. jak vidíte druhou semifinálovou sérii mezi Zlínem a Poličkou?

Ze zápasů, co jsme odehráli proti těmto dvěma soupeřům, se mi líbil víc Zlín. Těžko se mu dávají góly. Takže pro mě je to 60/40 pro Zlín. Otázkou je, v jakých sestavách oba týmy přijedou do Prahy, ale tam snad budou oba celky kompletní.


8. Máte nějaké zraněné hráče před Final Four a budete muset mužstvo ještě nějak doplnit?

Zranění se nám bohužel nevyhnula a to snad v ten nejhorší moment. V prvním čtvrtfinále s Větřním se nám zranilo neuvěřitelných šest hráčů, kteří nejsou fit do dnes a nevíme, jestli budou připraveni na sobotu. Na zbývající zápasy čtvrtfinálové série jsme museli povolat kluky, kteří s námi byli na jednom tréninku. Doplnění týmu nepřipadá v úvahu. Určitě máme kam sáhnout a vzít si zkušené hráče z futsalu, ale neuděláme to. Budou hrát kluci, kteří si v sezóně vybojovali postup do Final four.


9. Jakou očekáváte diváckou kulisu v radotínské sportovní hale?

Na diváckou kulisu jsem zvědavý. Zatím to moc lidi do Radotína netáhlo. Teď se tam objeví čtyři nejlepší týmy letošní sezóny a to už by je k návštěvě mohlo přimět. Také se těšíme, že budou zápasy přenášeny v internetové televizi tvcom.cz a budeme se moci podívat každý na sebe, jak vypadá naše hra z pohledu diváka.

Dík za rozhovor a přejeme ve Final Four hodně zdaru!
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 0:0 (z 0:0)
Sparta - Zlín/Sakali 0:0 (z 0:0)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Sakali - Zlín 6:3 (z 1:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: