ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


VIDEO: Utkání na MS v roce 2007 - Argentina vs Belgie .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Finálový souboj Chemcomexu s Poličkou byl vrcholem letošní sezóny, říká zkušený lodivod pražského týmu Aleš Štorc

zobrazit foto

10.3.2017, 18:55 | vložil: Petr Koseček

Reprezentační trenér Aleš Štorc působí i na trenérské židli u pražského Chemcomexu a zde je jeho hodnocení víkendového Final Four v pražském Radotíně.

Chemcomex – Sparta Praha semifinále:

Velkým upozorněním k přístupu k semifinále byl loňský rok, kde jsme velice úspěšně vstoupili prvním zápasem se Zlínem, ale sérii jsme nedotáhli a to především díky našemu přístupu a podceněním druhého zápasu.

To se letos absolutně nestalo. Vstoupili jsme do zápasů sebevědomě a velice zodpovědně. A vcelku brzy jsme oba zápasy rozhodli a potvrdili roli velkého favorita. Dávali jsme hezké góly a většinu zápasu dobře bránili. I přes jasné výsledky semifinále Spartu chválím, protože naskočila letos do sezóny jako nováček, který se rychle rozkoukal. Navíc nás vyřadil v domácím poháru a to se určitě počítá.

Naše sestava v prvním zápase se musela obejít bez naší stálice Míry Rotta, který je pro naší hru důležitým článkem. Ale povolaný Michal Holeček ho dobře nahradil, navíc jeho touha po gólech nám pomohla rychle zápas rozhodnout. Celkově hra první čtyřky Havrda, Sop, Holeček, Fichtner měla kvalitní parametry a dobře se doplňovala. Druhá čtyřka se nám ustálila ve složení Rada, Vobořil, Šafář, Bialek a pohybem a držením balónu si vytvářela herní převahu. V průběhu zápasu se zapojili kapitán Petr Šnídl, Michal Kuchárik a v druhém zápase se vrátil na svou pozici Míra Rott.

Samostatnou kapitolou Chemcomexu Praha je náš brankářský tým pod vedením Valdy Fanty. Martin Mareš, Mario Vozár, Marian Krajč, Martin Kučera a zraněný Ondra Sochůrek. Určitě nejkvalitnější brankářský tým halového fotbalu všech forem. Letos jsme vsadili na Martina Mareše, který se oprávněně stal nejlepším brankářem Final Four a naší velkou oporou.

Chemcomex – Polička finále:

Finále. Polička v mých očích je stabilní klub s kvalitními hráči, individuálně schopnými, ale zároveň Polička hraje v dobrém týmovém postavení, vědí, co mají hrát, vědí o svých silných stránkách, mají kvalitního gólmana a nepanikaří za jakéhokoliv stavu, což dokázali v semifinálové napínavé sérii se Zlínem. Navíc jejich trenér Franta Švec má letité zkušenosti s play off.

Určitě soupeř měl náročnější semifinále než my, hrál ho do pozdních večerních hodin a tudíž měl méně času na regeneraci. Na druhou stranu pokud takto otočíte zápas, jako se jim povedlo, síly se rychle navrací. A mentální stránka je často více než fyzické síly.

Naše taktika byla jasná, chtěli jsme být dominantní na míči a určovat tempo a ráz zápasu. Což se nám dařilo, ale nemohli jsme se dostat do gólových pozic a v prvním poločase jsme málo stříleli ze střední vzdálenosti. Polička dobře bránila a byla nebezpečná v rychlém protiútoku. Nás podržel Martin Mareš a týmový kvalitní výkon, kde jsme trpělivě tlačili na soupeře. Z našeho tlaku jsme nakonec vstřelili trochu šťastný vítězný gól Honzou Šafářem a vyhráli letošní titul.

Musím ocenit tempo, rychlost a oboustranné férové souboje v tomto zápase, který i přes malý počet vstřelených gólů, byl v mých očích, vyvrcholením letošní soutěže. Soupeř měl oporu ve stálicích své sestavy, jako jsou Roman Netolický, Jirka Mužík, Ondra Slaný, ale hodně nás zlobil i mladý Mužík, Kovář a další. Z našich hráčů kromě Mareše bych ještě vyzvedl střelce gólu Šafáře a našeho kapitána a nestora týmu Petra Šnídla.

Myslím, že víkendové vyvrcholení letošní sezóny znovu ukázalo, jak je náš sport atraktivním, napínavým a přes veškerou rivalitu, přátelským a hlavně čistým sportem. Toho se držme, to je budoucnost.

Poděkování patří všem, kteří se na hladkém průběhu celého Final Four jakkoliv podíleli a dík patří i skvělým fanouškům, kteří vytvořili na hale výbornou atmosféru.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: