ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Highlighty z rozhodujícího utkání ve Zlíně na Sportvideu .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Ve Zlíně dali někteří hráči přednost sálovce

zobrazit foto

28.3.2017, 16:59 | vložil: Petr Koseček

Zde je článek z fcb Futsal UTB Zlín:

Zlín byl loni velice ambiciózním nováčkem, jenž hned ve své premiérové sezóně jasně ukázal, že bude patřit ke špičce druhé ligy. V letošním ročníku se však tým značně obměnil a úvod soutěže se univerzitnímu celku příliš nepovedl.
Druhá část sezóny byla z pohledu Zlína mnohem lepší a konečných 17 bodů stačilo na sedmou příčku. Nutno dodat, že střed tabulky byl velmi vyrovnaný a rozhodovalo se až v posledních kolech.Hodnocení

Pavel Krajča st. - vedoucí mužstva
Určitě jsme druhý rok našeho působení v soutěži zvládli a celkově jsme tedy spokojeni . Před sezonou jsme si stanovili dva cíle: dobře reprezentovat univerzitu a Baťovo město Zlín a sehrát důstojnou roli v soutěži , a to jak po stránce sportovní , tak i vlastní organizace klubu, která po "loňské chybě" byla pro nás prioritní. Poděkování patři všem, kteří se na tom jakkoliv podíleli.

Pavel Postava – trenér
V letošní sezoně 2016/2017 jsme chtěli navázat na výsledky z předchozí sezony, kde jsme byli ve druhé lize nováčky a nebýt chyby při placení příspěvků, tak jsme skončili suverénně na krásném 3. místě. Letos jako loni jsme měli tréninky 2x týdně (na konci sezóny jen 1x), což není moc, ale všichni kluci hrají fotbal ve vyšších soutěžích, a tak jsou po fyzické stránce dobře připraveni.
Z týmu nám před sezonou odešli někteří hráči, a tak jsme zkoušeli nové. Přestože byli výborní, tak nakonec s námi nehráli z časových a zdravotních důvodů. Zůstal nám jen nový brankář Vitásek. Přesto jsme měli úvod sezony výborný. Hráli jsme futsalový pohár a cílem bylo dostat se do semifinále, což se nám povedlo a v semifinále jsme vypadli až s pozdějším vítězem poháru, několikanásobným mistrem ČR z Chrudimi.
Bohužel v mistrovských utkáních jsme to nepotvrdili a od prvních zápasů jsme se trápili. Během podzimu se nám rozpadla jedna čtverka a skončil i jeden ze tří brankářů. Bohužel to byli hráči, kteří v loňské sezoně byli oporami. Kluci přesto bojovali a po futsalové stránce to nebylo špatné a zápasy byly pohledné i pro diváka, ale většinou nám chybělo i štěstí, které jsme si zřejmě vybrali loni, kdy letos v závěrech utkání jsme ztratili dost bodů. Na jaro se nám kádr zúžil i vlivem zranění jen na sedm až osm lidí, ale hlavně z nezodpovědnosti, což bylo znát hlavně v koncovkách některých zápasů. Bohužel, někteří hráči upřednostnili mimo fotbalu a futsalu i sálovou kopanou. S takovými hráči pro případnou další sezónu počítat nebudeme a je to pro nás zklamání...
Pochválit musím ale všechny, protože pokud byli na palubovce, tak odváděli maximum. Velký dík patří Slobodianovi a Krajčovi, kteří velkou měrou přispěli k tomu, že se vůbec tato sezóna odehrála. Jejich výkon byl příkladný jak z pozice "manažerské", tak i jejich herní výkon celé první lajny byl hlavně na konci sezony výborný. Dále bych chtěl pochválit Huťku, který dobře organizoval hru a byl na hřišti i mimo něj výborným příkladem pro ostatní hráče. Největší radost nám udělal nový brankář Vitásek, který svými výkony podržel tým, když se nedařilo a samozřejmě neunikl pozornosti trenérů reprezentace a byl nominován na repre kemp U21. Moc mu gratulujeme a držíme palce. Nemalý dík patří vedoucímu družstva Krajčovi st., který výborně zapadl do týmu a podporoval nás po celou sezonu.


Rostislav Slobodian - hráč + sportovní manažer klubu
Po loňské úspěšné sezóně nás veřejnost pasovala do role největšího protivníka Jeseníku v boji o nejvyšší příčky. Z hlediska médií to tak mohlo vypadat, jenže málokdo věděl, jaké jsme měli "pohyby" uvnitř klubu. Po odchodu loňského "bosse" jsme před startem ligy sestavovali nový Výkonný výbor klubu, který byl tvořen krom pana předsedy Melichárka novými tvářemi, takže jsme "de facto" začínali v tomto směru od nuly. Troufám si říct, že všichni členové prováděli své úkoly nadstandardně dobře, takže z hlediska vedení klubu jsem rád za všechny, kteří se toho ujmuli a chtěl bych jim poděkovat. Je to pro nás výborný odrazový můstek do dalších let.
Co se týče kádru, hlavní cíl byl udržet loňský tým pohromadě a navázat na výsledky. Bohužel, tento krok se nám nevyvedl. Někteří hráči během sezóny skončili bezdůvodně a přestali chodit vlivem "ztráty zájmu" o futsal. Osobně mě to mrzí, protože se jednalo o kluky, kteří nastupovali loni pravidelně v základních sestavách. Další jedinci se začali v půlce sezóny zajímat více o sálovou kopanou, když jsme v lize už nemohli ani teoreticky myslet na vyšší příčky, a tak tento jejich čin byl pro nás jako "nůž do zad", protože hodně zápasů na konci sezóny jsme dohrávali jen v 6 nebo v 7 lidech. S takovými hráči už nepočítáme, a tak jsme začli na konci sezóny hledat hráče nové.
Proto ve skrytu duše jsme chtěli uspět každé kolo v poháru a to se nám podařilo, kdy do Zlína přijela Chrudim a pro celé město byl tento zápas zážitkem. Celkové umístění v lize je možná trochu zklamání, ale vzhledem k problémům, které nás potýkali během sezóny je 7. místo bohužel realita.

I přesto jsem rád za výkony všech kluků, hlavně těch, kteří nás v tom nenechali a bojovali až do konce. O některé naše hráče projevují zájem týmy z Chance ligy, což je vizitka toho, že máme šikovné futsalisty a jako "mladý" klub děláme futsal dobře. Vlaštovkou byla nominace do širšího kádru repre U21 pro Romana Vitáska, což dělá "sladkou tečku" za naší sezónou a doufám, že Romana v kádru udržíme. Do budoucna máme na čem stavět, a proto jsem za tuhle sezónu rád tak jak dopadla, protože nám jako klubu dala dost zkušeností a věřím, že dokážeme zajistit finančně další futsalový ročník a na palubovky vyběhne opět kvalitní a ofenzivní zlínské mužstvo".

Zdroj: https://www.facebook.com/FutsalUTBZlin/?fref=ts
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 0:0 (z 0:0)
Sparta - Zlín/Sakali 0:0 (z 0:0)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Sakali - Zlín 6:3 (z 1:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: