ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Hnilička si dal vlastní gól. Šéf Národní sportovní agentury je v průšvihu .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Sálovka má své místo na slunci

zobrazit foto

29.3.2017, 21:13 | vložil: Vladimír Vitásek

Přečetl jsem si hodnocení sezony trenéra i sportovního manažera futsalového týmu UTB Zlín /2.liga-východ/ ve které je zmíněn i sálový fotbal.

Nemohu při této příležitosti nevzpomenout na skvělou kariéru trenéra Pavla Postavy v sálovém fotbale v celku AJAX Morysovy domy Zlín a výkony, kterými bavil dlouhá léta diváky.
Rovněž stojí za připomenutí vyvrcholení /zatím/ působení manažera Rosti Slobodiana v sálovce, kdy to dotáhl až do repre U21 a na mistrovství Evropy této kategorie podával velmi dobré výkony. Dá se říci, že z toho těží dodnes.

Oba jistě načerpali v sálovém fotbale spoustu cenných zkušeností a získali tak jako ostatní tzv. multifunkční hráči /hrající fotbal, sálovku, futsal, malou kopanou apod./ hromadu dovedností, herních návyků, kondice a dalších atributů, které mohou dále ve své kariéře využívat. Jsem rád, že oba ve svém hodnocení potvrdili to, že i díky sálovému fotbalu je spousta hráčů na takové kvalitativní úrovni, že z toho má prospěch i futsal FIFA.

Chtěl bych jim do jejich další práce popřát hodně úspěchů a aby brzy odhalili skutečné důvody výsledků jejich družstva v uplynulé sezoně. Jestliže tedy upřednostňují někteří hráči sálový fotbal před futsalem /o čemž úspěšně pochybuji/ hledejte napřed důvody ve vlastních řadách, nikoli v sálovce samotné. Chápu, že jestliže členové výkonného výboru klubu provádí své úkony „nadstandartně dobře“ a manažerská činnost je „příkladná“, sálovka jako jedna z příčin neúspěchu se dobře hodí. Futsal FIFA proto má dokonce noty.

„Ztráta zájmu o futsal“ o které manažer hovoří může mít však zcela jiné příčiny.


Vitásek Vladimír
ČFSF-futsal, z.s.
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: