Tabulka slušnosti Celostátní ligy .....více v sekci Aktuality

VIDEO: Jihočeské Větřní přepsalo dějiny, vyřadilo v penaltovém rozstřelu ruské Frjanovo a postupuje do semifinále poháru UEFS, tam ho znovu čeká moskevský Spartak

11.5.2017, 18:49 | vložil: Petr Koseček

Husarský kousek se dnes povedl futsalistům z Větřní, kteří postoupili do semifinále poháru UEFS hraném ve španělském Lloret de Mar. Bombarďáci ve čtvrtfinálovém klání remizovali s ruským celkem Fakel Frjanovo, aby nakonec vybojovali postup v dramatickém penaltovém rozstřelu.

V základní hrací době skončilo utkání remízou 1:1, když hráči jihočeského klubu dokázali srovnat až v poslední minutě zásluhou pohotového Jakuba Grznárika. V penaltové loterii se štěstí přiklonilo k Větřní, které podržel brankář Beránek. V pátečním semifinále nastoupí Větřní znovu proti favorizovanému Spartaku Moskva, se kterým prohrálo v základní skupině vysoko 0:7, ale utkání bude začínat od nuly a Jihočeši nemají v tomto duelu co ztratit...

Bombarďáci Větřní - Fakel Frjanovo 1:1 penalty 2:1
Branka: Grznárik

Po druhém utkání ve skupině, ve kterém jsme prohráli proti favorizovanému Spartaku Moskva 7:0, nás čekal ve čtvrtfinále další Ruský celek Fakel Frjanovo. Ve velice vyrovnaném utkání se zkraje druhého poločasu dostali hosté do vedení, naštěstí necelé dvě minuty před koncem jsme se dočkali vyrovnání zásluhou Grznárika.

Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu pokutové kopy. Za nás byli úspěšní Soukup i Weinhard. Hosté ve druhé a třetí sérii neproměnili, díky dobrým zákrokům brankáře Beránka a tak jsme se mohli radovat z historického postupu mezi nejlepší čtyři týmy turnaje (viz. video). O našem semifinálovém soupeři rozhodl los, nakonec to bude znovu Spartak Moskva.

Bombarďáci Větřní - Fakel Frjanovo 2:1 po penaltách (1:1)

Sestava: Beránek, Pavel Šilhán ml. - Sláma, Cais, Grznárik, Svoboda, Ginzel, Weinhard, Dychtl, Soukup, Homer, Kališ

trenér: Pavel Šilhán
manažer (už 15 let): Karel Klabouch