Výsledy sobotních utkání Celostátní ligy, Polička byla v Mohelnici stoprocentní, Zlín v divoké přestřelce podlehl Moravské Třebové .....více v sekci Aktuality

Chemcomex Praha porazil v semifinále poháru UEFS ve španělském Lloret de Mar ruský Petrohrad a postupuje do sobotního finále

12.5.2017, 15:22 | vložil: Petr Koseček

Skvělého výsledku dnes dosáhli futsalisté pražského Chemcomexu, kteří v semifinálovém duelu poháru UEFS ve španělském Lloret de Mar vyřadili ruský tým Volna Petrohrad v poměru 4:2. Pražany poslal hned v úvodu do vedení Ondřej Havrda, o chvilku později se střelecky prosadil nejlepší kanonýr Chemcomexu Petr Zapletal. Rusové snížili na jednobrankový rozdíl, ale zanedlouho Vobořil poslal českého úřadujícího mistra znovu do dvoubrankového vedení. Futsalisté z Petrohradu měli ještě v závěru první půle výhodu penalty, kterou ale brankář Martin Mareš skvěle lapil. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro Chemcomex.

Ve druhé půli se chvilku nic na palubovce nedělo, Chemcomex výborně bránil a Rusy do šancí příliš nepouštěl. Přišla však druhá penalta Petrohradu a tentokrát se už soupeř nemýlil a snížil na jednobrankový rozdíl. Utkání bylo v té době velmi dramatické, Chemcomex poté vyrážel do rychlých kontrů a jeden z nich se mu podařilo zužitkovat Petrem Zapletalem, který zvýšil na 4:2. V hektickém závěru už Rusové neměli síly na srovnání stavu a Chemcomex Praha tak po zásluze postupuje do sobotního finále proti Spartaku Moskva.

Chemcomex Praha vs. Volna Petrohrad 4:2 (3:1)
Branky: Zapletal 2, Havrda a Vobořil