Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci Aktuality

Polička remizovala v základní hrací době s kazašskou Astanou 3:3 a v penaltové loterii se štěstí usmálo na východočeský celek

18.5.2017, 16:09 | vložil: Petr Koseček

Skvělého úspěchu dnes dosáhli futsalisté z východočeské Poličky, kteří dokázali ve čtvrtfinále Ligy mistrů v italském Rimini vyřadit favorizovanou kazašskou Astanu v penaltovém rozstřelu. Po první půli se radovali z vedení futsalisté z Kazachstánu, kteří ji vyhráli v poměru 2:1. Východočeši sice šli Jílkem brzy do vedení, ale Amanat dokázal vývoj utkání do poločasu ještě otočit. Polička ale byla stále Amanatu na dostřel a o všem podstatném se mělo rozhodnout ve druhém dějství.

Ve druhé půli se na palubovce v Rimini odehrála velká bitva, Kazaši vedli už 3:1, ale Polička dokázala snížit znovu Jílkem na jednobrankový rozdíl. V heroickém závěru se podařilo Východočechům srovnat na 3:3 kanonýrem Poulem. V penaltové loterii se štěstí usmálo na východočeský tým, který postoupil do semifinále. Soupeřem Poličky bude v semifinále obhájce prvenství ruská Volga Saratov. Druhou semifinálovou dvojici bude tvořit Torpedo Moskva s lepším z duelu Ticinia Novara/Lainate futsal.

VPS Novabrik Polička vs. Amanat Astana 3:3 (1:2) na penalty 3:2
Branky: Jílek 2 a Poul

Penalty proměnil: Stejskal, Jílek a rozhodující Navrátil