Zemřel bývalý ligový rozhodčí Vladimír Gašparík .....více v sekci Aktuality

Východočeská Polička v sobotním nervy drásajícím duelu o 3. místo porazila v prodloužení italského mistra Ticinia Novara a doveze z Ligy mistrů v Rimini bronzové medaile

20.5.2017, 10:43 | vložil: Petr Koseček

Neskutečný zápas dnes odehráli futsalisté východočeské Poličky v souboji o 3. místo v Lize mistrů v italském Rimini. Polička totiž v první půli po hrubých chybách prohrávala už 0:3 a s akciemi východočeského klubu na bronzové medaile to už vypadalo velmi bledě. Ještě do odchodu do šaten se však podařilo snížit Novabriku Stejskalem na 1:3 a to byl ještě ve futsalu hratelný výsledek.

Ve druhé půli se však na palubovce strhla neskutečná bitva, mužstva si sáhla ve svém pátém utkání v turnaji v pěti dnech (!) až na dno svých sil. Oba celky předváděly skvělou sálovku. Český tým prohrával v jednu chvíli už 6:3, Polička ale srovnala krok v poslední minutě, kdy vstřelila zkoprnělým Italům dvě branky. Zápas nakonec zápas dospěl do prodloužení, když v základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 6:6.

V nastaveném čase šli hráči Poličky dokonce do dvoubrankového vedení, po brankách Poula a Jílka už vedli 8:6, hosté minutu před koncem snížili na 8:7 a v poslední minutě ještě Novara nastřelila tyčku. V hektickém závěru si už Polička bronz vzít nenechala a může jít zaslouženě slavit 3. místo z Ligy mistrů.

Velká gratulace všem hráčům, funkcionářům a také fanouškům klubu z východočeské Poličky!

VPS Novabrik Polička vs. Ticinia Novara 6:6 (1:3) po prodloužení 8:7
Branky: Kovář 2, Netolický, Stejskal, Slaný, Mužík, Jílek, Poul