Odveta finále evropského Superpoháru Chemcomex - Torpedo 2:7 (1:4) .....více v sekci Aktuality

Češi na ME U21 porazili brankou Širůčka šest vteřin před koncem Rusko, ve druhém utkání Norsko jedinou trefou zdolalo Katalánsko

6.12.2017, 17:40 | vložil: Petr Koseček

Ve španělském Lloret de Mar se ve středu odpoledne hrálo utkání mezi naší jedenadvacítkou a výběrem Ruska. Mírným favoritem byl přeci jen český tým, který měl za sebou dvě vysoké výhry nad Katalánskem a Norskem. Začátek zápasu také patři českým mladíkům, kteří byli velmi aktivní a Matocha je poslal v 8. minutě do vedení. Ruská sborná však našla rychlou odpověď a dvěmi slepenými brankami otočila vývoj utkání. Výsledkem 1:2 skončil i první poločas, když Češi své brankové příležitosti nevyužili.

Druhý poločas se nesl v obrovské snaze českého mužstva o srovnání stavu utkání, což se nakonec podařilo ve 34. minutě. Rusové ale našli, stejně jako v prvním dějství, rychlou odpověď a znovu si vzali vedení na svoji stranu. Český tým poté ještě více zvýšil obrátky a dočkal se zaslouženého vyrovnání. Rozuzlení duelu přišlo šest sekund před koncem, kdy se prosadil vytáhlý forward Šakalů z Moravské Třebové Adam Širůček a zápas s Ruskem rozhodl. Češi si tak připisují třetí výhru v turnaji a na svého pátečního finálového soupeře si budou muset ještě počkat, neboť ve čtvrtek se hraje závěrečný duel ve skupině - Katalánsko vs Rusko. Katalánci dnes podlehli Norům jen 0:1 a tak je situace v základní skupině stále otevřená.

14:00 -15:30 RUSSIA - NORWAY 3:2
15:30 -17:00 CATALONIA - CZECH REPUBLIC 0:33 (0:15)
Branky: Matocha 7, Širůček 5, Bejbl 5, Pasecký 4, Kocourek 4, Doležal 3, Pícha 2, Procházka 2 a Fišera