ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Novinky ze sálového fotbalu-futsalu v Norsku .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Futsalista Jiří Doležal po zisku titulu mistra Evropy do 21 let ve Španělsku získal místo v kádru pražské Sparty

zobrazit foto

11.12.2017, 08:29 | vložil: Petr Koseček

Sparťanské řady rozšířili Jiří Doležal s Janem Koudelkou

„Vzhledem k tomu, že jsme měli v týmu více zraněných hráčů, tak jsem byl nucen reagovat a přivést nějaké hráče na hostování, aby nám během prosince, kdy nás čekali a čekají těžké zápasy, pomohli," objasnil Beni Simitči a navázal: „Jak Pimpolho, tak Amadeu nemohou hrát a co se týče Wildeho, tak u něj stále nevíme, zda bude k dispozici ve všech zápasech."

Sparta proto přivedla do týmu Jiřího Doležala a Jana Koudelku. „Doležal je hráčem Chemcomexu, ale zároveň působí v naší juniorce. Je to velmi nadějný futsalista. Včera se vrátil ze Španělska, kde se s reprezentací U21 sálového fotbalu stal mistrem Evropy, navíc byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Jen potvrdil svou kvalitu a důvod, proč jsem si ho vybral. Věřím, že během pár let bude patřit k důležitým hráčům českého futsalu," řekl k první posile kouč Sparty Beni Simitči.

Druhým novicem v dresu Sarty je Jan Koudelka. „Spolu s Patrikem Levčíkem patří Jan Koudelka k nejlepším hráčům malého fotbalu. Oba byli v našem hledáčku. Patrik Levčík ale musel dodržet slovo, které dal hodonínskému Tangu, a proto nemohl přijít k nám. Přišel ale Jan Koudelka, kterého zná velmi dobře Jan Klíma, a také Michal Belej. Rozhodli jsme se, že ho budeme kontaktovat a jsem rád, že okamžitě naši výzvu přijal a pomůže nám," těšilo Beniho Simitči, který dodal: „Je srdcem sparťan a přijal nabídku bez váhání. Jeho premiéra v dresu Sparty nebyla ale moc šťasná. Hned po půl minutě na palubovce inkasoval úder do obličeje a musela ho odvést záchranná služba a sešít mu následně v nemocnici ránu na nose a zastavit krvácení. Doufám, že se dá rychle dohromady a pomůže nám s polu s Doležalem v neděli proti České Lípě."

Během dvou dnů čekají Spartu dva zápasy. „Nejprve hrajeme v neděli s Českou Lípou a v úterý pak finále poháru s Chrudimí. I proto potřebujeme mít k dispozici co nejširší kádr, abychom mohli případně některé hráče pošetřit," uvedl Beni Simitči a na závěr prozradil, proč přivedl do týmu právě Koudelku s Doležalem: „Oba dva jsou typologicky hodně podobní. Jsou to výbušní hráči, mají nízko těžiště, jsou rychlí a jsou to univerzálové, což znamená, že je mohu použít na více postech, navíc jsou obounozí. Zároveň jsou to slušní, pracovití kluci. Nejsou to žádní machýrci a budu je moci použít vždy tam, kam budu potřebovat."

Zdroj: http://www.sparta-futsal.cz/aktuality/488/Spartanske-rady-rozsirili-Jiri-Dolezal-s-Janem-Koudelkou.html
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: