ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Hnilička si dal vlastní gól. Šéf Národní sportovní agentury je v průšvihu .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Poličské střelecké trápení: jeden gól ve dvou zápasech

zobrazit foto

20.12.2017, 10:28 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – Poslední předvánoční turnaj celostátní ligy v sálovém fotbale byl pátým v pořadí a z pohledu regionálních zástupců nedopadl úplně tak, jak si představovali.

Poličští sáloví fotbalisté dokázali proti pražským soupeřům za osmdesát minut hry pouze jednou skórovat, uhráli chudobný bod a vyklidili tím pádem vedoucí pozici v tabulce. Šakalové hráli ve Zlíně, v prvním utkání se jim povedlo obrátit nepříznivý vývoj, ovšem ve druhém nikoli.Šakalí hněv Moravská Třebová – FK Adria Dobříč 3:1 (0:1)

Branky: 35. Marák, 37. Lošťák, 40. Sedláček – 2. Bejbl.

Petr Matoušek, Šakalí hněv: Hned od začátku utkání jsme se chopili taktovky a diktovali tempo. První akce soupeře nás ale vrátila zpátky na zem a po brance Bejbla jsme prohrávali. Nedůrazné bránění nás totiž trápí celou sezonu. Od této chvíle se utkání změnilo v naši monotónní snahu o vyrovnání, zatímco Dobříč hrozila z brejků. Několikrát jsme opět trefili brankovou konstrukci a když už se nám podařilo skórovat, nebyl gól uznán kvůli údajné ruce Širůčka. Dobříč držel v zápase gólman, který svoji svatyni doslova zabetonoval. Zlom utkání přišel v 35. minutě, kdy se na nás konečně usmálo štěstí a Marák vyrovnal. Dobříč tak musela totálně překopat svoji taktiku bránění hubeného náskoku a rázem to bylo na hřišti poznat. Povolenější obrana nabízela více možností k rychlým protiútokům a Lošťák a Sedláček toho využili, čímž dali výsledku konečný a nejspíše i spravedlivý ráz.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 2:4 (1:3)

Branky: 11. Němec, 23. Matocha – 12. a 21. Soukup, 2. Grznárik, 17. Pícha.

Petr Matoušek, Šakalí hněv: Utkání přímých konkurentů nás zastihlo na začátku obou poločasů v nedbalkách a sami jsme se tak připravili o lepší výsledek. Větřní bylo častěji na balonu, Beránek na pozici libera rozděloval míče a bylo těžké se prosadit. A když už se nám Němcem podařilo vyrovnat na 1:1, nekompromisní Soukup po minutě vrátil vedení zpět na stranu soupeře. Gól čerstvého mistra Evropy do 21 let Píchy v 17. minutě znamenal náš pád až na dno a šlo se do šaten. Začátek druhého poločasu zůstal znovu nezachycen a po další chybě to bylo 4:1 pro soupeře. Snaha se našim hráčům upřít nedala, Matochou jsme dokonce snížili, ale k obratu to bohužel tentokrát nevedlo.

Moravská Třebová: Vykydal, Hutira – Lošťák, Marák, Němec, Sedláček, Širůček, Studený, Okrouhlý, Matocha.

VPS Novabrik Polička – Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 14. Kovář – 20. Nedvěd.

František Švec, VPS Novabrik: Zkraje to bylo spíše opatrné utkání, postupně jsme získali převahu, měli rozhodně více šancí než Sparta, otevřeli skóre, jenže jak se na vstřelenou branku nadřeme, tak naopak snadno inkasujeme, gól na 1:1 byl polovlastní po tečované střele mimo dosah gólmana. Po přestávce to byla z naší strany šance za šancí, ale nic z toho nebylo, ke konci naopak hrozil soupeř, dostal se do několika velkých příležitostí a nakonec jsme tedy byli rádi, že jsme uhráli alespoň ten bod, přitom jsme v zápase mohli bezpochyby zvítězit.

VPS Novabrik Polička – Chemcomex Praha 0:1 (0:1)

Branka: 16. Doležal.

František Švec, VPS Novabrik: Utkání tradičních rivalů mohlo skončit možná 8:7 a nikdo by se nedivil. Soupeř měl obrovské šance, my také, pro diváka to musela být zajímavá podívaná, až na gólovou nouzi. Kromě chvilkového záblesku s Moravskou Třebovou se s námi od minulého turnaje táhne střelecká mizérie. Je sice pozitivní, že jsme si proti Chemcomexu dokázali vypracovat tolik možností, ale jejich řešení je zbrklé a nepřesné. Marně hledám příčiny, nemáme tým, který by byl závislý na jednom střelci, ale prostě nejsme schopni se prosadit ani z vyložených pozic. Je k nevíře, co jsme schopni spálit. Za poslední tři duely jsme dali dva góly ze hry, to hovoří za vše. Po herní stránce to nebylo špatné, ale efekt nám bohužel zoufale chyběl.

Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Jiří Mužík, Vondra, Kovář, Poul, Stejskal, Jakub Mužík.

Další výsledky celostátní ligy:

5. turnaj: Futsal Zlín – Bombarďáci Větřní 7:0 a FK Adria Dobříč 9:0, SK SICO Jilemnice – Sparta Praha 0:0 a Chemcomex Praha 0:5.

Pořadí:

1. Zlín (23), 2. Chemcomex Praha (21), 3. Polička (20), 4. Větřní (15), 5. Sparta Praha (13), 6. Moravská Třebová (12), 7. Jilemnice (9), 8. Dobříč (1).

Šestý turnaj celostátní ligy se hraje v novém roce, a to konkrétně v sobotu 13. ledna. Šakalové pořádají klání v Mohelnici, kde se utkají s oběma pražskými soupeři, rovněž Polička bude hrát v domácí hale proti Dobříči a Větřní.

Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: