ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


NSA již začala vyplácet program Můj klub .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Tradiční turnaj na jihu Čech pod názvem Jávři cup 2017 opanoval celek Budvar Gunners

zobrazit foto

28.12.2017, 08:49 | vložil: Petr Koseček

Pohár pro vítěze si odvezli hráči týmu, pro který byla účast v jedenáctém ročníku turnaje, účastí premiérovou. Budvar Gunners porazil ve finále družstvo Demolice hned na první pokus se zapsal mezi vítěze tohoto, dnes již tradičního, turnaje.

A takový počin určitě není žádnou samozřejmostí. Úroveň hráčů, kteří se na Jávři Cupu na konci roku scházejí, je ročník od ročníku vyšší a tentokrát se před žádným z dvaceti zápasů turnaje nedale předem s jistotou říci, kdo se po závěrečném hvizdu bude radovat z výhry. O konečném výsledku každého utkání rozhodují mnohdy maličkosti a hranice mezi konečným úspěchem a neúspěchem byla tentokrát velice úzká. Letošní vítězové našeho turnaje ale zatím prožívají sezónu snů. V soutěžích českobudějovické sálovky toto uskupení můžeme najít pod názvem Suchá Voda a v 1. okresní lize tito sálovkáři svoji soutěž vedou. Přesto ale do Starých Hodějovic nepřijeli jako největší favorit. V rozhodujících chvílích ale prokázali nejvíce umu, ve vypjatých okamžicích zachovali chladnou hlavu a tam, kde se lámal chléb, měli i nejvíce štěstí. A protože po celou dobu předváděli pěknou sálovku, dá se jejich triumf označit za zasloužený i proto, že ve finále od samotného začátku neponechali nic náhodě a po celou dobu zápasu tahali za delší konec provazu.
Pro poraženého finalistu, družstvo SK Demolice, byla finálová prohra reprízou jejich duelu s Gunners ze skupiny. Ani na podruhé se jim ale protivníka zdolat nepodařilo. Přesto je ale nutno říci, že také hráči Demolice se ve starohodějovické hale prezentovali velice kvalitní hrou a i jim by určitě pohár pro vítěze slušel. Bohyně Fortuna se ale v rozhodujících okamžicích přiklonila na stranu jejich soupeře a tradiční účastník Jávři Cupu si na své další zvěčnění na putovním poháru bude muset počkat, minimálně do příštího roku. Jednu z trofejí si ale Demolice z Hodějovic odvezla. Cenu pro nejlepšího střelce si svými dvanácti trefami do sítě soupeřů zcela suverénně zajistil Eda Janeček.
Před branami finále zůstali oba poražení semifinalisté Archeus a Loko. Archeus se postaral o největší překvapení celého turnaje, když do čtvrtfinálového klání nastoupil z pozice čtvrtého týmu skupiny B proti vítězům skupiny A, kterými byli obhájci loňského vítězství Bizoni. Archeus se ale favorita nezalekl a papírové předpoklady obrátil nahlavu. V utkání s Bizony byl celou dobu o krok vpředu a s notnou dávkou štěstí a zásluhou obrovského nasazení dotáhl vedení až k postupu do semifinále. Zde už ale k dalšímu překvapení nedošlo a ani zápas o bronz Archeusu nevyšel podle představ, nutno ale dodat, že kádr Archeusu nepatřil na turnaji k těm nejširším ale na věkový průměr by byl určitě vítězem, takže postupný jeho úbytek sil byl více než pochopitelný. Domů ale hráči Archeusu mohli odcestovat s vědomím, že jako jediní dokázali porazit vítěze turnaje.
Ani od družstva Loko se, při jejich první účasti na Jávři Cupu, umístění na stupních vítězů příliš nečekalo. Hráči ze Suchého Vrbného se sice rozjížděli pomalu, ale co nakonec chybělo, aby se dostali až do finále. Ve čtvrtfinále obrátili nepříznivě se vyvíjející se zápas s Jávry, no a semifinálová porážka s Gunners byla opravdu jen "o fous", když velmi špatný vstup do zápasu dokázali postupně smazat a když už se pomalu schylovalo k penaltovému rozstřelu, proklouzla jim šance na finále mezi prsty. V souboji o bronz ale Loko naprosto dominovalo a své, o generaci starší soupeře, naprosto rozstřílelo.
Na závěr ještě zbývá dodat, že cenu pro nejlepšího brankáře získal Václav Roden (Loko), nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Kovačičin (Gunners), no a že poděkování za odřízení turnaje patří Filipu Mertlovi.
Výsledky:

Skupina A

Dokov - Slavia 2:1 PK

Bizoni - Jávři 10:2

Jávři - Dokov 4:2

Slávia - Bizoni 1:2 PK

Dokov - Bizoni 1:3

Jávři - Slavia 5:3

Pořadí:

1. FK Bizoni ČB

2. Jávři ČB

3. Dokov Doubravice

4. Old Boys Slavia ČB

Skupina B

Gunners - Loko 3:1

Demolice - Archeus 3:1

Archeus - Gunners 3:1

Loko - Demolice 1:3

Gunners - Demolice 4:3

Archeus - Loko 1:4

Pořadí:

1. Budvar Gunners

2. SK Demolice ČB

3. Loko ČB

4. Archeus ČB

Play off

čtvrtfinále

Bizoni - Archeus 2:3

Demolice - Dokov 4:2

Jávři - Loko 4:5

Gunners - Slavia 6:1

semifinále

Archeus - Demolice 3:5

Loko - Gunners 4:5

o 3.místo

Archeus - Loko 2:7

finále

Demolice - Gunners 2:4
Konečné pořadí

1. Budvar Gunners

2. SK Demolice ČB

3. Loko ČB

4. Archeus ČB

5. poražení čtvrtfinalisté

- FK Bizoni ČB

- Dokov Doubravice

- Jávři ČB

- Old Boys Slavia ČB
Individuální ocenění

Nejlepší střelec - Eda Janeček (Demolice)

Nejlepší brankář - Václav Roden (Loko)

Nejlepší hráč - Jan Kovačičin (Gunners)
Fotky účastníků

http://javri.blog.cz/galerie/javri-cup-2017
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: