Výsledky odvetných čtvrtfinálových utkání Celostátní ligy .....více v sekci Aktuality

V pořadí již 30. memoriál M.Kotraby a 20.ročník H.Bálka v sálové kopané ve Vilémově vyhrál tým – Best off Varnsdorf

30.12.2017, 10:14 | vložil: Petr Koseček

Za účasti 12-ti kvalitních mužstev, z toho tří zcela nových, byl v úterý 26.12.2017 odehrán populární turnaj v sálové kopané ve vilémovské sportovní hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když ze tří hlavních favoritů – obhájce Repre Šluknov, SC Stap Vilémov a Pekelníci Dobruška - se ani jeden z nich neprobojoval do semifinále.

Další z velkých favoritů – Jackovi kluci Varnsdorf obsadil až 3.místo. Vítěz turnaje – Best off Varnsdorf ztratil za celý turnaje pouze dva body za plichtu ve skupině s obhájcem trofeje týmem Repre Šluknov. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí fotbalisté – jako např. – Matěj Kotiš, Láďa Čurgali ml., Adam Ondráček a dále mnozí hráči působící v Německu či ve vilémovském Á-týmu. Hrálo se ve třech skupinách po čtyřech mužstvech. Z každé skupiny postoupila do Play off dvě mužstva a nejlepší dvě ze třetích míst. O vyrovnanosti turnaje svědčí i plichty v Play off a tudíž atraktivní penaltové rozstřely, které byly letos dva a také velmi těsné výsledky všech zápasů, kde např. finále rozhodl rohový aut tři vteřiny před koncem jinak plichtového zápasu !!! Celý turnajový maratón měl 26 utkání v délce 1x12 minut, které odřídila trojice, delegovaná okresním futsalovým svazem – Hejl, Jirsák a Hrneček. I jim patří dík za hladký průběh celé akce.

Výsledky od play-off:

Čtvrtfinále:
Best off Varnsdorf – SC Stap Vilémov 2:1
Pekelníci Dobruška – Bílá Vdova Varnsdorf 1:4
Repre Šluknov – Jackovi kluci Varnsdorf 0:1
Garda Vilémov – Větrolam Hostice 1:1 (3:4 na PK).

Best off Varnsdorf – Bílá Vdova Varnsdorf 2:1
Jackovi kluci Varnsdorf – Větrolam Hostice 1:1 (7:8 na PK !)

O 3. - 4. místo:
Bílá Vdova – Jackovi kluci 2:4

Best off Varnsdorf – Větrolam Hostice 3:2

Vyhodnocení nejlepších jednotlivců a kolektivů:
•Nejlepší hráč: Ruszó Jan – Best off
•Nejlepší brankář: Příhonský Dan – Větrolam
•Nejlepší střelec: Honsů Waldemar – 4 branky (Best off)
•Nejlepší rozhodčí: Jirsák Jaroslav – Benešov
• Cena Fair play: Pekelníci Dobruška

Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a velmi bohaté dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávali - funkcionáři Fanda klubu, Sálovka Clubu Stap a SK Stap Tratec Vilémov. Turnaj se těšil tradičně i velkému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo okolo stovky a to jak místních, tak i z celého širokého okolí. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i přítomných odborníků, opět jeden z velmi povedených turnajů, který kdy byl ve Vilémově i v širokém okolí uspořádán. I když mužstev oproti loňskému ročníku přibylo nic na to nemění situaci, že pořadatelé se rozhodli v nejlepším přestat a tento turnaj již dále nepořádat. Důvodů k tomu je více, ale ten hlavní, že mladí nemají zájem či čas pomoci těm „třem“ starým tahounům s organizací a vším co se okolo toho musí udělat, aby měl turnaj takovouto úroveň. A dělat něco napůl, na to nejsme ve Vilémově zvyklí.

Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit ani oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením kytice.

Pořadatelé děkují touto cestou všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli a díky nimž bylo možno zajistit velice hodnotné ceny, které přesáhly sumu 15 tisíc Kč !!!

Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)