ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Miroslav Rott se střelecky prosadil proti mistrovské Chrudimi .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Zlínský deník - Zlínští sáloví fotbalisté jsou v čele a opět myslí na titul

zobrazit foto

6.1.2018, 09:31 | vložil: Petr Koseček

Po letech sice bez titulárního partnera, ovšem o to úspěšněji si vedou v Celostátní lize sáloví fotbalisté Futsal Zlín. Svěřenci hrajícího kouče Zdeňka Juliny před závěrečnými čtyřmi duely základní části se vyhřívají na čele a nejsmělejší ambice mají i pro nadstavbovou část.

„Aktuální umístění je pěkné, příjemný pohled. Protože se nám ale podařilo udržet stávající úspěšný kádr, i v tomto ročníku máme opět ty nejsmělejší ambice,“ potvrdil zkušený kouč, jehož výběr bude minimálně obhajovat bronzové medaile.

„Rádi bychom ale navázali na předminulou mistrovskou sezonu. Pořád jsme hladoví po vítězstvích, máme na to se porvat o titul!“

V dosavadních deseti odehraných duelech ševci jen jednou prohráli s tradičním rivalem Chemcomexem.

„Ale všichni zatím ztráceli, proto jsme na výsluní. Poslední čtyři duely hodně napoví, protože v nich vyzveme přímé konkurenty o přední příčky. Utkání budeme brát jako ideální generálku na play-off,“ potvrdil Julina, jehož cílem je udržet stávající umístění a pro čtvrtfinále hrané na dvě vítězství získat co nejslabšího protivníka.

„V historii klubu jsme ještě základní část nevyhráli, o to větší motivaci máme nyní!“ zdůraznil kouč.

Základem posledních úspěchů je výborná ofenziva. Vždyť v posledním dvojzápase před Vánoci Zlínští doma rozcupovali soupeře celkovým skóre 16:0! „Hlavně na začátku to až tak jasné nebylo, ale popravdě se nám v rozehraném ročníku hodně daří v ofenzivě,“ přitaká spokojený trenér.

Také pohled na tabulku střelců je pro jeho tým překrásný. Se 17 zásahy je s obrovským náskokem vede útočník Tomáš Haloda.

„Králem střelců už byl jednou v minulých sezonách. Je to šikovný hráč, na kterého nyní hraje celý tým. Popravdě obraně ale moc nepomáhá, ale když nyní dává góly, tak je to s těžkým srdcem tolerováno,“ směje se Julina.

Do 20. ledna bude dohrána základní část, v únoru by pak již měl být znám nový mistr. Kdo bude pořadatelem závěrečného Final four, však bude známo až za více než týden.

„Také Otrokovice se o pořadatelství zajímají. Uvidíme. Hrát doma je lepší, po všech stránkách,“ potvrzuje při poslední vzpomínce na dva roky starou mistrovskou oslavu.

Kromě finiše v tuzemsku následně čeká Zlínské opět účinkování v pohárové Evropě.

„Čekáme, zda budeme opět pozváni do některé ze skupin Ligy mistrů, které se hrají v Praze. Pokud z Ruska dorazí jen dva celky, měly by Česko podle koeficientu druhé nejúspěšnější země nárok na tři účastníky.

Pokud to nevyjde, opět si zahrajeme o něco méně prestižní Pohár UEFS. Všichni ale věřím, že dostaneme šanci v Lize mistrů vylepšit stávající bilanci tří bronzových medailí,“ připomněl největší úspěchy klubu Julina.

A věří v další, třebaže nyní klub shání nového titulárního partnera. „Náš rozpočet okolo sto padesáti tisíc by měl být naplněn díky dalším menším sponzorům. Třebaže SMR již není v našem názvu, dál nás podporuje. Hledáme ale dalšího nového titulárního partnera, který by chtěl být spojen s našimi úspěchy,“ hodil rukavici do ringu Zdeněk Julina.

TABULKA CELOSTÁTNÍ LIGY

1. Futsal Zlín 10 7 2 1 54:15 23
2. Chemcomex 10 7 0 3 41:16 21
3. Polička 10 6 2 2 24:9 20
4. Větřn í 10 5 0 5 37:32 15
5. Sparta Praha 10 3 4 3 14:14 13
6. Mor. Třebová 10 4 0 6 28:32 12
7. Jilemnice 10 2 3 5 25:30 9
8. Dobříč 10 0 1 9 5:80 1

Autor: Martin Břenek
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: