Pro kamaráda Václava ... .....více v sekci Aktuality

Web Šakalů - Moravská Třebová porazila Spartu Praha

15.1.2018, 07:11 | vložil: Petr Koseček

Šakalí hněv Moravská Třebová – Chemcomex Praha 1:3 (1:1), branka: Širůček.

Do utkání s loňským mistrem nasadil Šakalí hněv hned dva nováčky. Tomáše Jílka do brány a Jiřího Frische do obrany. Trenérské taktovky se chopil úspěšný kouč naší rezervy Jan Trefil.
Záčatek zápasu byl opatrný z obou stran, Chemcomex byl sice častěji na balónu, ale bez vážnější šance. Šakalové soustředili svoje síly na zodpovědnou defenzívu a čekali trpělivě na šance. Ta první vážnější přišla v podobě přímého kopu ve 13. minutě a hned z toho byl gól. Širůček za pomocí teče ve zdi překonal Sochůrka a domácí se ujali vedení.
Standardní situace změnila skóre i na druhé straně a to Havrdou opět za pomoci velkého kusu štěstí. Ve zbytku poločasu jsme sice viděli územní převahu Pražanů, ale díky výborné obraně a Jílkovi bez gólového efektu. Utkání rozhodla 27. minuta a špatné bránění rohu, po němž Doležal nakonec míč „dostal“ za brankovou čáru. Otřesená obrana inkasovala vzápětí z Fichterovy kopačky po třetí a tým se musel zklidnit oddechovým časem. Chemcomex jsme v posledních deseti minutách dokázali dostat pod tlak, obrana hostů ale náporu odolala a bere z utkání tři body.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Sparta Praha 2:1 (1:0), branky: Sedláček 2.

Přímý souboj o páté místo ligové tabulky začala aktivněji Sparta. Domácí ale se soupeřem brzy vyrovnali krok a začali tahat za pomyslný delší konec provazu. Sparťané totiž nechávali v obraně volná místa, takže bylo jen otázkou času a efektivity zakončení, kdy je dokážeme potrestat. Cestu k premiérovému vítězství nad pražským celkem ukázal týmu Sedláček. Poprvé, když dorazil Marákův centr do odryté branky a podruhé, když proměnil samostatný nájezd na Jaroslava Belladu, loňského mistra světa v malém fotbale. Sparta sice dokázala Nedvědem utkání zdramatizovat, ale domácí si jednobrankový náskok zkušeně pohlídali.

V sobotu (20. 1.) cestujeme do Otrokovic – 16:00 SK SICO SC Jilemnice, 18:00 VPS Novabrik Polička.

Moravská Třebová: Jílek – Němec (C), Sedláček, Širůček, Matocha, Marák, Frisch, Okrouhlý, Štaffa.

Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)