Výsledy sobotních utkání Celostátní ligy, Polička byla v Mohelnici stoprocentní, Zlín v divoké přestřelce podlehl Moravské Třebové .....více v sekci Aktuality

Svitavský deník - Šakalové zmákli Spartu, Novabrik se konečně rozstřílel

17.1.2018, 08:43 | vložil: Petr Koseček

Moravská Třebová, Polička – Předposlední dějství celostátní ligy sálových fotbalistů poznamenala opětovná neúčast mužstva z Dobříče, které se nedostavilo do Poličky. Domácí VPS Novabrik tak odehrál pouze jeden zápas a nezaváhal.

V Mohelnici byli Šakalové úspěšní na padesát procent, když v přímém souboji o pátý „flek“ zdolali pražskou Spartu. Ani proti mistrovskému Chemcomexu nicméně jejich výkon rozhodně nebyl marný.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Chemcomex Praha 1:3 (1:1)

Branky: 13. Širůček – 15. Havrda, 27. Doležal, 28. Fichtner.

Domácí nasadili dvě nové tváře: gólmana Tomáše Jílka a Jiřího Frische do obrany. Začátek zápasu byl opatrný, Chemcomex byl častěji na balonu, Šakalové soustředili svoje síly na zodpovědnou defenzivu a čekali trpělivě na šance. Ta první vážnější přišla v podobě přímého kopu ve 13. minutě a hned z toho byl gól, Širůček za pomoci teče skóroval. Standardní situace změnila stav i na druhé straně, a to Havrdou opět za pomoci velkého kusu štěstí. „Utkání rozhodla 27. minuta a špatné bránění rohu, po němž Doležal nakonec míč dostal za brankovou čáru. Otřesená obrana inkasovala vzápětí z Fichtnerovy kopačky potřetí a náš tým se musel zklidnit oddechovým časem. Chemcomex jsme v posledních deseti minutách dokázali zatlačit, defenziva hostů však náporu odolala,“ hodnotil zápas s mistrem republiky očima Šakalů Petr Matoušek.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Sparta Praha 2:1 (1:0)

Branky: 16. a 24. Sedláček – 31. Nedvěd.

Souboj o páté místo ligové tabulky začala aktivněji Sparta, domácí ale se soupeřem brzy vyrovnali krok a začali tahat za pomyslný delší konec provazu. „Sparťané totiž nechávali ve své obraně volná okénka, takže bylo jen otázkou času a efektivity zakončení, kdy je dokážeme potrestat. Cestu k premiérovému vítězství nad pražským celkem ukázal Sedláček. Poprvé, když dorazil Marákův centr do odkryté branky, a podruhé, když proměnil samostatný nájezd na Jaroslava Belladu, loňského mistra světa v malém fotbale. Sparta sice dokázala Nedvědem utkání zdramatizovat, ale jednobrankový náskok jsme si zkušeně pohlídali,“ byl spokojen Petr Matoušek. Díky pátému vítězství v sezoně se Šakalové posunuli před svého soupeře a toto umístění budou chtít na závěrečném turnaji rozhodně udržet.

Moravská Třebová: Jílek – Němec, Sedláček, Širůček, Matocha, Marák, Frisch, Okrouhlý, Štaffa.

VPS Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní 5:1 (3:0)

Branky: 10. Jílek, 12. Poul, 18. Vondra, 28. Mužík, 40. Stejskal – 27. Sláma.

Utkání se fanouškům muselo líbit, hrála se z obou stran docela otevřená sálovka plná šancí. Proč vyzněl výsledek tak jednoznačně ve prospěch Novabriku? Inu proto, že na rozdíl od některých minulých utkání byli jeho hráči produktivní. „V prvním poločase jsme se třikrát střelecky prosadili a mohli hrát klidněji,“ potvrdil trenér František Švec. Bombarďáci byli také nebezpeční, což dokumentovali snížením na 3:1, ale Mužík po pěkné souhře celé čtveřice nápor protivníka odrazil a závěr střetnutí měl Novabrik pod svojí kontrolou. V jeho svatyni zaskočil nestárnoucí J. Dittrich a že by byl bez práce, to se určitě říci nedalo. Několika výbornými zákroky všechny přítomné přesvědčil o svém umění a spoluhráče podržel.

VPS Novabrik Polička – FK Adria Dobříč nehráno

Celek Dobříče na turnaj do Poličky nedorazil a bylo to v jeho podání druhé nedostavení se v této sezoně. Jak s tím nyní naložit, to bude řešit řídící komise soutěže.

Polička: J. Dittrich – Jílek, T. Švec, Mužík, Netolický, Kovář, Poul, Navrátil, Stejskal, Vondra.

K poslednímu turnaji základní části se oba okresní zástupci vydají v sobotu 20. ledna do Otrokovic, kde je jednak čeká druhé derby tohoto ročníku a navíc se Polička utká se vedoucím Zlínem a Moravská Třebová poměří svoje síly s Jilemnicí.

Další výsledky:

Futsal Zlín – Chemcomex Praha 3:1 a Sparta Praha 4:1, Bombarďáci Větřní – SK SICO SC Jilemnice 5:0.