Highlighty z rozhodujícího utkání ve Zlíně na Sportvideu .....více v sekci Aktuality

Moravská Třebová vyzve ve čtvrtfinále v místním derby Poličku

22.1.2018, 09:19 | vložil: Petr Koseček

Šakalí hněv Moravská Třebová – SK SICO SC Jilemnice 4:4 (2:2), branky: Širůček 2, Lošťák, Marák.

Utkání, které dlouho vypadalo na klidnou záležitost třebovských futsalistů, opět a jak je v utkáních s Jilemnicí zvykem, rozhodly poslední minuty obou poločasů. V zápase jsme vedli 1:0, 2:1, dokonce už i 4:2 a ani to nám k vítězství nestačilo. Na úvodní branku Lošťáka ve 3. minutě reagovala Jilemnice brankou Srkala v minutě 12. Z rozehrávky okamžitě Šakalové Marákem opět odskočili o gól a drželi otěže utkání pevně v rukou. Katem třebovských nadějí o lepší postavení v tabulce byl v sobotu Marek Srkal. Poprvé v probíhající poslední minutě prvního poločasu vyrovnal a mělo být bohužel ještě hůř. To by ale nikdo v průběhu druhého poločasu netipoval. Nástup do něj měli Šakalové impozantní a Širůček dvěmi brankami v rozmezí jedné minuty prozatím umlčel jakékoliv snahy soupeře o lepší výsledek. Potom ale nastalo temno a povětšinou úplně zbytečné, popř. velmi sporné fauly na naší útočné polovině, dostaly tým pod tlak odpískání šesté chyby. Když se k tomu připočtou občasné nepřesnosti rozhodčích, které otočeným autem vyústily v Krausovo snížení, bylo o zápletku vystaráno. Damoklův meč v podobě odpískání šestého faulu jsme k úžasu všech přítomných přežít dokázali, co se nám ovšem nepodařilo, bylo ubránit Srkala. A ten tak dvacet tři sekund před koncem propálil vše, co mu stálo v cestě a završil svůj hattrick.

Šakalí hněv Moravská Třebová – VPS Novabrik Polička 1:5 (1:2), branka: Lošťák.

Polička prokázala svou dominanci ve vzájemných zápasech této sezóny. Světlým okamžikem bylo sice snížení Lošťáka na 2:1 v populární poslední minutě prvního poločasu, festival hrubých chyb a efektivita zakončení soupeře však udělala z utkání jednoznačnou záležitost. Poslední minuta a gól Srkala v utkání s Jilemnicí (4:4) a gól vstřelený Spartou Praha, jak jinak než v poslední minutě, v utkání s Dobříčí (3:2) rozhodly o tom, že ve čtvrtfinále diváci uvidí okresní derby. Začínáme 10. února na palubovce Poličky, druhé čtvrtfinále je naplánováno na 17. února v Mohelnici a případný třetí zápas by se uskutečnil 24. února opět v Poličce.

Moravská Třebová: Vykydal – Němec (C), Širůček, Marák, Okrouhlý, Lošťák, Tošenovský, Válek.

Chemcomex - Kladno 0:0 (z 0:0)
Sparta - Zlín/Sakali 0:0 (z 0:0)
Sakali - Zlín 6:3 (z 1:1)