Informace ze sálového fotbalu - futsalu v jižních Čechách .....více v sekci Aktuality

Ve finále Českého poháru v Mohelnici pořádající Šakalí hněv Moravská Třebová přehrál Bombarďáky Větřní

3.2.2018, 15:04 | vložil: Petr Koseček

V Mohelnici probíhá Národní finále finále Českého poháru 2018 v sálovém fotbalu - futsalu UEFS. Hned na úvod došlo k velkému překvapení, kdy vítěz poháru na Zlínsku Futsal Kroměříž, dokázal v penaltovém rozstřelu porazit úřadujícího českého mistra pražský Chemcomex.

Zatím se příliš nedaří ani obhájci pohárového prvenství týmu PCO Rudolfov, který nejdříve prohrál s ligovou Moravskou Třebovou a poté nestačil ani na Kroměříž, které podlehl v penaltové loterii. Šakalí Hněv ale ve třetím utkání jasně přehrál Kroměříž a rozhodl o svém postupu do semifinále. Poslední duel mezi Chemcomexem a Rudolfovem definitivně rozluštil postupovou tajenku v A skupině, kdy jihočeši přehráli Chemcomex, ale z postupu se nakonec raduje Kroměříž, která měla s Rudolfovem i Pražany lepší vzájemný duel.

V B skupině je již rozhodnuto a Jilemnice společně s Jílovým zůstaly před semifinálovými branami. Prvními semifinalisty Českého poháru jsou tak Větřní a Lanškroun, oba celky své duely vyhrály. Překvapením jsou zejména výkony Lanškrouna, který dokázal přehrát ligovou Jilemnici. Větřní v B skupině potvrdilo roli favorita a může se již v předstihu těšit na svého semifinálového soupeře. Severočeské Jílové si v posledním svém vystoupení spravilo chuť a ligovou Jilemnici vyprovodilo s pětigólovým přídělem. O prvním místě ve skupině B rozhodl závěrečný duel mezi Větřním a Lanškrounem, jihočeši v závěru utkání rozhodli zápas ve svůj prospěch.

V semifinále čeká na Větřní druhý tým z A skupiny - Kroměříž, naopak Lanškroun poměří síly s pořádající Moravskou Třebovou, která opanovala skupinu A. V úvodním semifinále rozhodla ve východočeském derby o své výhře ligová Moravská Třebová už v první půli, kterou vyhrála o tři branky. Ve druhém dějství si už Šakali postup do finále ohlídali. Ve druhém semifinále se strhla hned v úvodu obrovská přestřelka, Větřní vedlo již o tři branky, Kroměříž ale dokázala vyrovnat. Do půle šli přeci jen s jednobrankovým náskokem Jihočeši. Hanáci se ve druhém poločasu vehementně snažili o vyrovnání, což se jim nakonec nepodařilo a do finále proti Šakalům tak postupuje favorizovaný tým Bombarďáků.

Finálový duel otevřel nejlepší střelec nedávno skončeného ME U21 ve Španělsku Marek Matocha a Šakalové po půli vedli o jedinou branku. Větřní se snažilo o vyrovnání, její snahu otupil znovu Marek Matocha, který ve 27. minutě přidal druhou trefu. Třetí branku přidal po půlhodině hry Pavel Blaha a výhru Moravské Třebové pečetil Frisch. Šakalové tak přepsali své dějiny a zaslouženě tak mohou slavit pohárové vítězství. Vítěz si také zajistil účast v Poháru UEFS v roce 2019.

Rozpis zápasů:

Skupina A:

03.02.2018 9:00 SH Mohelnice Šakalí hněv Moravská Třebová - PCO Rudolfov 3:2 (1:2)

03.02.2018 9:40 SH Mohelnice CHEMCOMEX Praha - Futsal Kroměříž 2:2 (0:0) na penalty 1:3

03.02.2018 11:40 SH Mohelnice Šakalí hněv Moravská Třebová - CHEMCOMEX Praha 0:1 (0:0)

03.02.2018 12:20 SH Mohelnice PCO Rudolfov - Futsal Kroměříž 3:3 (2:1) na penalty 5:6

03.02.2018 14:20 SH Mohelnice Futsal Kroměříž - Šakalí hněv Moravská Třebová 1:4 (0:2)

03.02.2018 15:00 SH Mohelnice CHEMCOMEX Praha - PCO Rudolfov 3:4 (1:2)

Tabulka A skupiny:

1. Šakalí hněv Moravská Třebová 3 2 0 1 7:4 6
2. Futsal Kroměříž 3 0 2 1 6:9 4
3. PCO Rudolfov 3 1 1 1 9:9 4
4. CHEMCOMEX Praha 3 1 1 1 6:6 4

O pořadí na 2. - 4. místě rozhodla dvě penaltová vítězství Kroměříže ve vzájemných utkáních se zbývajícími týmy.

Skupina B:

03.02.2018 10:20 SH Mohelnice Autocentrum Jílové - Zanzibar Lanškroun 2:3 (1:2)

03.02.2018 11:00 SH Mohelnice Bombarďáci Větřní - SK SC Sico Jilemnice 3:1 (1:0)

03.02.2018 13:00 SH Mohelnice Autocentrum Jílové - Bombarďáci Větřní 1:5 (0:3)

03.02.2018 13:40 SH Mohelnice Zanzibar Lanškroun - SK SC Sico Jilemnice 2:0 (0:0)

03.02.2018 15:40 SH Mohelnice SK SC Sico Jilemnice - Autocentrum Jílové 0:5 (0:4)

03.02.2018 16:20 SH Mohelnice Bombarďáci Větřní - Zanzibar Lanškroun 3:1 (1:0)