Zemřel bývalý ligový rozhodčí Vladimír Gašparík .....více v sekci Aktuality

Vícemistr z Poličky porazil v derby Moravskou Třebovou o dvě branky, již v první půli se trefili Kovář s Mužíkem

10.2.2018, 14:22 | vložil: Petr Koseček

Východočeské okresní derby mezi domácí Poličkou a Šakaly z Moravské Třebové odstartovalo v zaplněné hale poličckého Gymnázia v 18,00 hodin. Očekával se poměrně vyrovnaný souboj. Favoritem však přeci jen byl zkušenější Novabrik, který šel v první půli do dvoubrankového vedení. V první šanci se objevili hostující hráči. Opět se ale potvrdilo nedáš - dostaneš, kdy se trefil v 9. minutě Miloslav Kovář ml. a po něm ve 14. minutě i Jirka Mužík. Spokojenější do kabin tak odcházel domácí celek, který si vytvořil nadějný dvoubrankový náskok.

Šakalové se ve druhé půli pokusili zápas ještě zdramatizovat. Byli častěji na míči, domácí tým spoléhal na zabezpečenou obranu a rychlé kontry. K vidění byly dramatické momenty na obou stranách, několikrát se rozezvučela i branková konstrukce. Polička nakonec svůj dvoubrankový náskok uhájila až do závěrečného hvizdu, před odvetou v Mohelnici jsou šance obou týmů na postup stále ještě otevřené. Novabrik vede v sérii 1:0 a na tahu jsou teď hráči Moravské Třebové.

VPS NOVABRIK Polička – ŠAKALÍ HNĚV Moravská Třebová 2:0 (2:0)
Branky: Kovář, Mužík

Stav série: 1:0

datum: 10.2.2018
hala: SH Gymnázium Polička
pořadatel: VPS NOVABRIK Polička

čas utkání: 18.00 hod.
rozhodčí: FRAJT Oldřich, ŠEBESTA Milan, UHLÁR Ivo