ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Snaha Šakalů nestačila, Polička si postup pohlídala

zobrazit foto

22.2.2018, 12:15 | vložil: Petr Koseček

Moravská Třebová – Třebovští sáloví fotbalisté skórovali ve dvou čtvrtfinálových zápasech pouze jednou, a to ještě kuriózním způsobem. To nebyla cesta vedoucí k postupu.

S odhodláním zdramatizovat čtvrtfinálovou sérii celostátní ligy a vrátit ji k rozhodujícímu duelu do Poličky nastoupili třebovští futsalisté v „domácím“ prostředí v Mohelnici k odvetě proti VPS Novabrik.

Proti tomu se ovšem postavil vyzrálý kolektiv soupeře, který je zvyklý „plavat“ ve vodách play off a umí podobné situace zvládat. Což se zase potvrdilo a poličští obhájci stříbra z minulého ročníku se znovu porvou o medaile.

BLESKOVÝ ZAČÁTEK

Žádné opatrné oťukávání se nekonalo, protože po necelých dvou minutách otevřel Mužík účet. Stejně rychle bylo vyrovnáno a byl to zásah z kategorie nevídaných. Gólman Hutira poslal dlouhý balon směrem na poličskou svatyni, její strážce Slaný se špatně zorientoval, míč se velmi „šikovně“ odrazil od břevna do jeho zad a od nich za brankovou čáru!

Leč ke škodě třebovských Šakalů to byl jediný gól, který vstřelili za osmdesát minut čistého času v sérii.

Novabrik reagoval hned z dalšího útoku, kdy získal vedení zpět a ještě více mu pomohl povedený nástup do druhého poločasu. Opět se prosadil Mužík a za stavu 1:3 už byly karty jasně rozdány.

„Díky tomu, že jsme okamžitě odpověděli na vyrovnání soupeře, jsme se uklidnili, třetí branka brzy po přestávce byla hodně klíčová,“ uvedl poličský trenér František Švec. „V dalším průběhu jsme dobře drželi míč pod svojí kontrolou, vyráželi do rychlých protiútoků, ke konci přidali ještě dvě pojišťující trefy. Odvetu jsme zvládli podle představ, je to pěkný výsledek, postup na dva zápasy, takže spokojenost,“ radoval se kouč Švec.

Šakalové v sérii herně rozhodně nepropadli, doplatili ovšem na střeleckou nemohoucnost. Vždyť o jejich jedinou branku ve čtvrtfinále se postaral brankář, a to ještě kuriózním stylem. Přesto nijak extra smutnit nemusí, mají za sebou zatím nejúspěšnější sezonu v krátké klubové historie okořeněnou slavným triumfem v národním finále českého poháru.

SE STARÝM ZNÁMÝM

Polička se na Final Four, jehož dějištěm budou 3. a 4. března Luhačovice, utká v semifinále s Chemcomexem Praha, svým přemožitelem z loňského boje o zlato a dlouholetým rivalem.

„Pro nás to samozřejmě bude velká výzva. Chemcomex nebyl sice v tomto ročníku tak suverénní a dokonce ani nevyhrál základní část, ale pořád je to celek vysokých kvalit. Nebudu originální, když řeknu, že rozhodne momentální forma ve správnou chvíli, protože jestli oba týmy nastoupí ve svých nejsilnějších sestavách, těžko se něčím zásadně překvapí. Pro nás bude zásadní, abychom byli produktivní v koncovce, s čímž zápolíme po celou sezonu. Proti Chemcomexu si určitě nevypracujeme deset šancí za zápas a půjde o to, abychom proměnili ty, do kterých se dostaneme,“ přemítal František Švec o semifinálovém konkurentovi.

Chemcomex ve čtvrtfinále vyřadil Jilemnici po výsledcích 1:0 a 6:1. O složení druhé semifinálové dvojice ještě rozhodnuto není. Vítěz základní části ze Zlína nemusel po vyloučení Dobříče do prvního kola zasáhnout a nyní čeká na lepšího z dvojice Větřní – Sparta Praha. Toto zápolení je po dvou duelech nerozhodné a v sobotu 24. února tedy přijde na řadu poslední třetí bitva.

Moravská Třebová – Polička 1:5

Fakta – branky: 2. Hutira – 2. a 22. Mužík, 3. Kovář, 38. Poul, 40. Netolický. Rozhodčí: Frajt – Střelec. ŽK: 0:1. Chyby: 5:6. Konečný stav série: 0:2, postupuje Polička.

Šakalí hněv Moravská Třebová: Hutira – Němec, Frisch, Studený, Matocha, Válek, Širůček, Adamec, Blaha. VPS Novabrik Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Vondra, Mužík, Netolický, Navrátil, Stejskal, Poul, Kovář.

Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: