Benešovské stavebniny Veteráns liga Ústeckého kraje má nového průběžného krále střelců .....více v sekci Aktuality

Sparta Praha vyhrála nad Větřním až v penaltovém rozstřelu a v semifinále Final Four v Luhačovicích se utká se Zlínem

24.2.2018, 14:51 | vložil: Petr Koseček

Rozhodující třetí utkání mezi Bombarďáky Větřní a pražskou Spartou bylo zahájeno v sobotu 24. února v hale českobudějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném ve 20,00 hodin. Úvod utkání patřil Větřní, které poslal do vedení již v 5. minutě Rudolf Weinhard. Poté bylo k vidění několik dobrých šancí na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. Jihočeši tak odcházeli do kabin s jednobrankovým vedení, ale vše zůstávalo stále otevřeno.

Posila jihočeského celku z Chemcomexu Praha Vít Ohnsorg poslal ve 23. minutě Bombarďáky již do dvoubrankového vedení. Za hosty kontroval ve 28. minutě Koláček, aby o minutu později vrátil Weinhard Větřní dvoubrankové vedení. Sparťané v závěru vrhli všechny síly do útoku a Vošta čtyři minuty před koncem snížil na jednobrankový rozdíl. V infarktovém závěru vyrovnal v poslední minutě Tomáš Jurčík a šlo se do desetiminutového prodloužení.

V dramatické zápletce měla obě mužstva na své straně po pěti faulech, domácí přeci jen znovu Weinhardem strhli vedení na svoji stranu. Když už se zdálo, že Bombarďáci konečně po třech letech proklouznou do Final Four, přišel necelé dvě minuty před koncem prodloužení zbytečný faul Větřní a zkušený Václav Bellada z devítky srovnal na 4:4. Do konce prodloužení už branka nepadla a v penaltové loterii měli pevnější nervy Pražané, kdy rozhodující branku dal Václav Bellda.

Sparta si tak zahraje o víkendu semifinále play off v Luhačovicích proti Zlínu, Větřní zůstaly jen oči pro pláč, ale i tak zaslouží za předvedené výkony v celé sezoně absolutorium.

BOMBARĎÁCI Větřní – SPARTA Praha 3:3 (1:0), po prodloužení 4:4, na penalty 3:5
Branky: Weinhard 3, Ohnsorg - Koláček, Vošta, Jurčík, Bellada V., rozhodující penalta Bellada V.

Hodnocení delegáta:

Rozhodující zápas čtvrtfinále se opět stěhoval na palubovku domácího celku, protože dokázal vyhrát předchozí utkání v Praze. Úvod patřil domácím, kteří otevřeli skóre již v páté minutě a snažili se nepustit hosty ke srovnání průběžného stavu, což se jim také podařilo a první poločas vyhráli 1:0.

Ve 23. minutě navýšili domácí na 2:0 a zdálo se, že konečně prolomí prokletí čtvrtfinálových zápasů a že se jim podaří postoupit do závěrečného turnaje, který se bude letos hrát v Luhačovicích. Hosté zdramatizovali utkání snížením stavu ve 28. minutě, ale o minutu později domácí navýšili vedení na 3:1 a zdálo se, že jejich sen se přiblížil. Ale svými chybami dali šanci hostům a ti dokázali do konce utkání srovnat stav na 3:3 a došlo k prodloužení. Tam dokázal každý celek střelit po jedné brance a musely rozhodnout penalty. V nich byli úspěšnější hosté, a tak stejně jako loni postoupili přes domácí celek do finále.