ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Poličcký sálovkář Jirka Mužík si zahrál za Chrudim Ligu mistrů .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Zajímavý rozhovor s managerem vítěze pražské Krajské ligy - The Best Of Praha - Honzou Kučerou

zobrazit foto

1.3.2018, 07:51 | vložil: Petr Koseček

1. Váš tým The Best of dominoval v pražské Krajské lize, jak se tato výhra rodila?

Na začátku našeho rozhovoru zdravím všechny sálovkáře. Náš tým byl od počátku favoritem soutěže a to se také potvrdilo. Rozhodující byl asi zápas s Karciogenní, kde jsme se sešli v slabší sestavě, ale stejně jsme nakonec vyhráli 5-0. Tam rozhodla hlavně naše zkušenost.

2. Kdo byl Vaším největším soupeřem v soutěži, nejspíše v úvodu celek Karciogenní, kterému ale později došel dech...

Naším soupeřem je hlavně docházka na zápasy. Nechci snižovat kvality dalších mužstev, ale pokud se sejdeme máme na krajskou ligu výborné mužstvo. Jinak je krajská liga vyrovnaná a záleží v jakém složení se na jednotlivé zápasy sejdou ostatní týmy. Může vyhrát i prohrát každý s každým.

3. Můžeš nám blíže představit Váš tým, z jakých futsalistů je složený? Jaký je jeho věkový průměr?

Tady nebude odpověď krátká. Náš tým je složen hlavně ze zkušených hráčů, kteří již spolu hrají dlouho a tvoří základ našeho mužstva. Jsou to Jindřich Dobřanský, Ladislav Švertšal, Aleš Kučera, Martin Holas ,Pavel Čermák, Luboš Velčovský a já. Doplněn je o mladé hráče, Radim Matysík, Jan Režábek, Jindřich Dobřanský ml., David Švertšal. Do sálového fotbalu jsme vstoupili v roce 2013/14 a hned jsme skončili v krajské lize na třetím místě.To bylo pro mnohé asi překvapení. Každý rok jsme se zlepšovali a za poslední tři roky jsme v Praze podle výsledků nejúspěšnější klub. To platí jak pro krajskou ligu, tak pro veterány.Tyto mužstva se vzájemně doplňují. S veterány jezdíme již několik let na soustředění v létě i v zimě. Nyní jedeme například do Harrachova.

4. Kdo patří mezi největší opory Vašeho celku? Mají Vaši hráči zkušenosti z jiných futsalových celků?

Oporou je brankář Petr Jelínek. Mezi mladými je to Jiří Kuděj, který vyhrál tabulku střelců Krajské ligy. Mohl bych psát o dalších, ale naše hlavní přednost je týmovost a kamarádství.

5. Kdo se stará o chod klubu a kdo jej vede při utkáních?

O chod klubu se starám já, moje manželka, trenér a hráč veteránů Jan Štilec. Naše mužstva jsou složena ze zkušených hráčů, takže není potřeba jednoznačného vedení při zápasech. My se chceme hlavně sálovkou bavit a mít z ní radost. Hlavním krédem našeho klubu je kamarádství, pohoda a radost ze sálovky. Tak jsem to měl postavené celý svůj fotbalový život.

6. Jakou úroveň má podle Tebe pražská Krajská liga? Sleduješ i nižší soutěže v Praze a veteránskou ligu?

Podle mě se úroveň krajské ligy trochu klesla, ale je to hlavně odchodem hráčů do celostátní ligy. Veteránskou ligu hrajeme, jak jsem již psal a úroveň této ligy je podle mě velice dobrá. Nižší soutěž městskou ligu sleduji pouze na webových stránkách, které jsou podle mého názoru dobré. Jsou tam všechny statistiky.

7. Jako vítěz Krajské ligy máte právo startovat v naší Celostátní lize, uvažujete o tomto kroku?

Krajskou ligu jsme vyhráli i minulý rok. Takže jsme mohli postoupit již loni. Uvědomujeme si, že celostátní liga je o hodně kvalitnější, než krajská. Pokud bychom hráli celostátní ligu nechtěli by jsme být jen do počtu. To nemám v povaze. O postupu do celostátní ligy rozhodne závěrečný večírek, kde se zeptám hráčů, zda mají zájem o postup. Takže zatím nevím. Rozhodujícím faktorem jsou také peníze, kde bych musel oslovit naše sponzory o navýšení sponzoringu. To znamená firmu www.flyunited.cz a www.nosicekol.cz .


8. Sleduješ výsledky naší Celostátní ligy a také reprezentace?

Ano, sleduji jak celostátní ligu, tak reprezentaci. Za Spartu hrají čtyři hráči, kteří prošli naším klubem. Za Chemcomex hraje Jan Šafář, který minulý rok rozhodnul finále ligy. To je také náš odchovanec. Můj dlouholetý kamarád Aleš Štorc trénuje reprezentaci, tak ji také sleduji. Jinak Aleš je můj velký kamarád a hodně si ho vážím. Dělá pro sálovku hodně a vlastně mě do sálového fotbalu přivedl, když jsem skončil s velkým fotbalem.

9. O víkendu proběhne v Luhačovicích Final Four, koho favorizuješ na zisk titulu?

Favorit na titul je podle mě Zlín, Chemcomex a Polička. Fandit ale budu Jardovi Belladovi a jeho svěřencům, tedy Spartě.

Tento rozhovor beru jako odměnu pro kluky, že se o nás taky něco napíše. Vím, že si toho budou vážit.Dík za odpovědi, s Honzou Kučerou rozmlouval Petr Koseček
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: