Svitavský deník - Fotbalisté Poličky budou hrát jen 1. A třídu .....více v sekci Aktuality

Finále mezi Poličkou a Spartou skončilo i po prodloužení 3:3, na penalty nakonec vyhrála Polička

4.3.2018, 13:16 | vložil: Petr Koseček

Ve 13,00 hodin se hrálo v Luhačovicích finálové utkání o mistra ČR v sálovém fotbalu - futsalu mezi Poličkou a pražskou Spartou. Po prvním poločasu jsou blíže zisku titulu Východočeši, kteří vedli nad Spartou 2:1. Ve druhém dějství se ale podařilo Sparťanům vyrovnat a utkání tak dostalo nový náboj. Sparta šla dokonce dvě minuty před koncem základní hrací doby do vedení, Polička ale ještě dokázala Mužíkem srovnat. Finále o mistra ČR mezi Poličkou a Spartou nakonec šlo za stavu 3:3 do prodloužení 2x5 minut.

Ani deset minut prodloužení nerozhodlo o vítězi tohoto duelu a následoval penaltový rozstřel. V něm se více dařilo Poličce, která jej opanovala v poměru 4:2 a získala další titul mistra ČR. Sparta bere stříbrné medaile, což je další posun tohoto týmu do nejvyšších pater české sálovky.

Program Final Four v Luhačovicích:

Sobota 3. března 2018

13.00, FUTSAL Zlín - Sparta Praha 1:2 (0:0)
Branky: Talaš - Bellada Václav 2

14.45, CHEMCOMEX Praha -VPS NOVABRIK Polička 1:2 (0:1)
Branky: Rott - Švec, Stejskal

16.30, Sparta Praha - FUTSAL Zlín 1:3 (0:2)
Branky: Koutenský, - Haloda 2, Křepelka

zlatý poločas 2:1
Branky: Štěpančík, Jurčík - Kovář

Stav série: 2:1 pro Spartu

18.30, VPS NOVABRIK Polička - CHEMCOMEX Praha 1:4 (0:0)
Branky: Kovář - Rott 2, Sop, Fichtner

zlatý poločas 2:0
Branky: Kovář 2

Stav série: 2:1 pro Poličku

Neděle 4. března 2018

11.00, utkání o 3.místo - Futsal Zlín vs Chemcomex Praha 2:9 (0:7)
Branky: Talaš, Hřebačka - Rott 4, Havrda 4, Doležal

13.00, finále o mistra ČR - VPS Novabrik Polička vs Sparta Praha 3:3 (2:1) na penalty 4:2
Branky: Mužík 2, Kovář - Koláček 2, Jurčík