Mistrovství Evropy v roce 1992 v Portugalsku se Češi nezúčastnili .....více v sekci Aktuality

Region Valašsko - Mistrovský titul získala v Luhačovicích Polička

6.3.2018, 08:42 | vložil: Petr Koseček

REGION: V sobotních semifinále všechny duely končily až ve zlatém poločasu, finálové utkání nakonec rozhodla až penaltová loterie

V Luhačovicích se o víkendu hrálo závěrečné Final Four v sálovém fotbalu - futsalu. První semifinále mezi Zlínem a Spartou Praha musel v sobotu v Luhačovicích rozhodnout až zlatý poločas. První utkání Sparta vyhrála 2:1, druhý duel opanoval Zlín v poměru 3:1, zlatý poločas nakonec vyhrála Sparta 2:1 a byla prvním finalistou Celostátní ligy. Druhým finalistou byla Polička, i zde rozhodoval zlatý poločas a Polička ho nakonec vyhrála 2:0. První semifinálový zápas totiž vyhrála Polička 2:1, v odvetném duelu zase zvítězil Chemcomex v poměru 4:1.

V nedělním utkání o třetí místo vedl Chemcomex Praha po prvním poločase nad Zlínem vysoko 7:0. Ve druhém dějství padlo ještě po dvou brankách na každé straně a výsledkem je nakonec poměrně jednoznačný výsledek 9:2 pro Chemcomex . Od 13,00 hodin se hrálo v neděli v Luhačovicích finálové utkání o mistra ČR v sálovém fotbalu - futsalu mezi Poličkou a pražskou Spartou. Po prvním poločasu byli blíže zisku titulu Východočeši, kteří vedli nad Spartou 2:1. Ve druhém dějství se ale podařilo Sparťanům vyrovnat a utkání tak dostalo nový náboj. Sparta šla dokonce necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby do vedení, Polička ale ještě dokázala Mužíkem srovnat. Finále o mistra ČR mezi Poličkou a Spartou nakonec šlo za stavu 3:3 do prodloužení 2x5 minut. Ani deset minut prodloužení nerozhodlo o vítězi tohoto duelu a následoval penaltový rozstřel. V něm se více dařilo Poličce, která jej opanovala v poměru 4:2 a získala další titul mistra ČR.

V Luhačovicích při závěrečném ceremoniálu byli vyhlášeni a oceněni nejlepší hráči Celostátní ligy a také závěrečného Final Four.