ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


NSA již začala vyplácet program Můj klub .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Pohled do historie ČFSF - Účast reprezentace na ME v Bělorusku

zobrazit foto

24.3.2018, 08:52 | vložil: Petr Koseček

Praha - Čeští sáloví fotbalisté dnes odjeli na mistrovství Evropy do Běloruska, přestože jim to národní svaz zakázal a hráčům pohrozil přísnými tresty. "V současné době jsou však v národním týmu tři bývalí reprezentanti. Co s nimi uděláme? Vyloučíme je ze svazu," řekl předseda Svazu sálového fotbalu Lumír Kopecký.

Výkonný výbor Svazu sálového fotbalu rozhodl, že se český tým šampionátu nezúčastní.

Předseda svazu Lumír Kopecký řekl, že roztržka je důsledkem rozhodnutí mezinárodní federace (UEFS) odebrat České republice pořadatelství šampionátu a svěřit ho Bělorusku.

Připustil, že čeští hostitelé měli problémy, když agentura, chystající uspořádání turnaje v Praze, nesplnila své závazky. "Ale předložili jsme náhradní řešení s turnajem na Kladně. Federace, přesněji řečeno její předseda, však rozhodl pro Bělorusko," řekl Kopecký.

Účast na turnaji podle jeho slov odřekly také Anglie a Itálie. Španělé poslali jen výběr Katalánska, zatímco áčko bude hrát ve stejném termínu dva přátelské zápasy v České republice.

Bývalí trenéři české reprezentace Milan Semmler a Petr Koseček však i přes odpor svazu národní mužstvo sestavili. Ve dvanáctičlenném výběru je osm hráčů, kteří reprezentovali na loňském mistrovství světa v Paraguayi.

Český tým bude hrát ve skupině A s mužstvem pořádající země, Belgií a Norskem. V druhé skupině se o dvě postupová místa do sobotních semifinálových zápasů střetnou Rusko, Arménie, Ukrajina a Španělsko.

Sálový fotbal se hraje s takzvaným líným míčem a podle odlišných pravidel než futsal. Nepatří také pod Českomoravský fotbalový svaz a FIFA, ale má vlastní organizační strukturu.Autor: ČTK

Zdroj: https://sport.idnes.cz/cesti-salovi-fotbaliste-odjeli-na-me-d7m-/sporty.aspx?c=A041122_115739_sporty_no
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: