Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Pohled do historie ČFSF - Na ME v roce 2010 v ruském Kalinigradu skončili čeští reprezentanti na třetím místě

24.3.2018, 19:40 | vložil: Petr Koseček

Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale mužov 2010 boli v poradí 9. Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale AMF, ktoré organizuje Európska futsalová únia (UEFS). Konali sa od 3. – 8. mája 2010 v Kaliningrade a Guseve, v Kaliningradskej oblasti, v Rusku, za účasti 11 tímov. Pôvodne sa mali na turnaji objaviť aj družstvá Bulharska, Fínska a Poľska, ktoré už boli pôvodne vyžrebované aj do základných skupín turnaja. Zápasy v Kaliningrade sa hrali v novovybudovanej aréne Sportkomplex Jantarnij s kapacitou 4 000 divákov. Titul získalo štvrtýkrát Rusko. Českí tým vybojoval bronz.

Tento turnaj ME bol zároveň kvalifikáciou na Majstrovstvá sveta AMF 2011. Kvalifikovalo sa na ne 5 najlepších družstiev

Kompletní výsledky ME v Rusku 2010 najdete zde,

Česká reprezentace udolala ve finále o 3. místo Bělorusko na penalty a veze z ME v Rusku bronz. Přitom se pro ně zápas nevyvíjel dobře. Prohrávali 2:0, poté 3:1, ale ve druhém poločase dokázali srovnat na 3:3 a zápas šel do prodloužení.
V něm šli Bělorusové znovu do vedení po devítimetrovém kopu, ale naši dokázali neuvěřitelně srovnat 3,6 sekundy před koncem prodloužení. O naše branky se postarali Stojaník, Goj, Uhlíř a Fichtner. Na penalty jsme potom zvítězili 2:0, když našimi úspěšnými střelci byli Goj a Šnídl. Naši získali i individuální ocenění, do All Star týmu byl vybrán Ondřej Stojaník.

Vítězem Mistrovství Evropy se stali domácí futsalisté Ruska. Ve finále zdolali Belgii 5:2. Rusové vedli v poločase 3:0, ale potom Belgie přidala a snížila na rozdíl jediného gólu. Rusové ale zvrat nedopustili a před 2 tisíci diváky ještě dva góly přidali. Utkání jako hlavní rozhodčí řídil Pavol Sýkora.

4.5. 2010 - Gusev - Česko vs Katalánsko (ME Rusko) 3:1 (Branky: Kraus, Goj, Uhlíř)

Sestava: Hekera, Růna - Cieslar, Fichtner, Goj, Mužík, Rott, Sikora, Srkal, Stojaník, Šafránek, Šmeral, Šnídl, Uhlíř - Trenéři: Štorc A. a Šilhan, vedoucí: Szabo

5.5. 2010 - Gusev - Česko vs Gruzie (ME Rusko) 3:1 (Branky: Uhlíř, Šnídl a Goj)

6.5. 2010 - Kaliningrad - Česko vs Belgie (ME Rusko) 4:5 po prodloužení (Branky: Šnídl 2, Goj, Stojaník)

7.5. 2010 - Kaliningrad - Česko vs Bělorusko (ME Rusko) 4:4 po prodloužení, na penalty 2:0 (Branky: Stojaník, Uhlíř, Goj a Fichtner)