ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Nová opatření vlády - PŘEHLEDNĚ: Jak se od pondělí zpřísní opatření, běhání v rouškách .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Pohled do historie ČFSF - ME v roce 2012 v Bělorusku přineslo pro českou sálovku další stříbrnou medaili

zobrazit foto

24.3.2018, 19:43 | vložil: Petr Koseček

Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale mužov 2012 boli 10. majstrovstvá Európy UEFS vo futsale mužov. Bolo to najvyššie európske podujatie UEFS vo futsale v roku 2012. Konalo od 14. – 19. mája 2012 v Breste, v Bielorusku, za účasti 9 tímov. Prvýkrát zvíťazili Belgičania.

Video z ME 2012 v Bělorusku zde,

Kompletní výsledky ME v Bělorusku najdete zde,

Běloruské tažení našeho reprezentačního týmu na Mistrovství Evropy v běloruském Brestu je takřka u konce, mise byla splněna - což byla nějaká medaile a hlavně se podařilo postoupit na Světové hry neolympijských sportů v kolumbijském Cali - duben 2013.

Pomyslnou třešničku na dortu však mohou čeští futsalisté udělat ještě dnes odpoledne ve finálovém utkání o mistra Evropy proti týmu Belgie. Proti nám ale bude stát skvělý protivník, který zatím na evropském šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým. Náš omlazený celek nemá v zápase s Belgičany co ztratit a proto může být v psychické výhodě. Bohužel se tomu tak nestalo, český tým po vyrovnané půli nestačil na famózní Belgičany a prohrál 4:1. Sláva vítězům, čest poraženým, evropské prvensví je v těch nejlepších rukou, což jsou v této chvíli Belgičané. Nakonec to na zlato nestačilo a Češi prohráli 4:1 po půli 1:1.

Česká futsalová reprezentace na Mistrovství Evropy v běloruském Brestu nakonec ve finálovém duelu podlehla Belgii 1:4 a tak si domů odvážejí velmi cenné stříbrné medaile. Přestože to na zlatou nevyšlo, je druhé místo skvělým výsledkem, ze kterého se raduje česká sálovka již počtvrté ve své historii. Teď je to navíc okořeněno postupem na Světové hry, které se uskuteční příští rok v kolumbijském městě Cali.

Naše cesta za stříbrem začala prvním soustředěním v Jilemnici, kde se formoval širší reprezentační kádr, z něhož vyšla konečná 14 hráčů, kteří nás nakonec reprezentovali: Aleš Hekera, Martin Mareš a Ondřej Soukeník v brance, Petr Šnídl, Miroslav Rott, Tomáš Fichtner, Václav Houška, Pavel Kraus, Ondřej Havrda, Václav Cais, Tomáš Ulman, Marek Srkal a Roman Netolický. Tým byl oproti minulým rokům výrazně omlazen, naši patřili společně s Belgičany k nejmladším týmům na mistrovství, přesto prokázali, že při cestě na vrchol nezáleží jen na zkušenostech, ale také na bojovnosti a ochotě každého plnit taktické úkoly a odevzdat na hřišti všechno pro společný úspěch.

Nepřísluší mi hodnocení jednotlivců, chtěl bych se věnovat pouze týmu, který dokázal vytvořit skvělou partu a plně podřídil veškerý volný čas jedinému cíli – maximálně uspět. Naši jako jediní pravidelně každý den (včetně finálového) dopoledne trénovali a zodpovědně šli krok za krokem ke splnění základního cíle – postupu do semifinále a tím i kvalifikaci na Světové hry do Kolumbie v příštím roce. Postupně jsme ve skupině porazili Norsko 6:2 a poté remizovali 1:1 s výbornými domácími reprezentanty. Penaltový rozstřel nás posunul do čtvrtfinále se staronovým účastníkem mistrovství – Slovenskem. Utkání jsme zvládli na výbornou a přes houževnatou snahu soupeře jsme vítězstvím 5:3 postoupili do semifinále a splnili si první postupný cíl.

Semifinále bylo pravou futsalovou bitvou – nejdříve se nám podařilo strhnout vedení na svou stranu, soupeř však stačil vyrovnat. Rozuzlení přinesly pevné nervy Ondřeje Havrdy, který nás dvě minuty před koncem dostal z devítky do finále. Naši si už náskok nenechali vzít a tak jsme opět po čtyřech letech mohli nastoupit do utkání o evropský trůn.

Lepší začátek jsme si ve finále nemohli přát. Již ve 20. vteřině vstřelil Miroslav Rott úvodní branku utkání. Z vedení jsme se ale radovali je 40 vteřin, protože Belgičané také první střelou na branku dokázali ještě v 1. minutě vyrovnat. Následoval typický finálový boj, aktivnější a zkušenější belgický tým nás neustále tlačil, ale naši výbornou obranou a skvělými zákroky Aleše Hekery tlaku odolávali a vyráželi do nebezpečných brejků. Zápas se bohužel v polovině druhého poločasu zlomil v náš neprospěch. Belgičané vstřelili rychle za sebou dvě branky a když přidali o pár minut později čtvrtý gól do naší sítě, bylo o výsledku i přes naši snahu v power-play o výsledku utkání rozhodnuto.

Sportovně je nutné uznat, že titul mistrů Evropy je ve správných rukou. Belgičané se v průběhu celého mistrovství představili ve skvělé formě a nikdy na turnaji nebyli ve stavu, kdy by zápas neměli pod svou kontrolou. Naši však předvedli výborné výkony ve všech svých vystoupeních a mnozí místní nás před finále pasovali za mírné favority, což jsme považovali za projev ocenění naší hry. Stříbrná medaile je i tak obrovským úspěchem a každému členu výpravy je potřeba poděkovat za profesionálně odvedenou práci. Věřím, že na příštím světovém fóru dokážeme, že i nová generace našich mladíků dokáže navázat na úspěchy, které jejich předchůdci v našem sportu dokázali.

Český tým získal v historii mistrovství starého kontinentu čtyřikrát stříbrné medaile a to v roce 1990 v portugalském Portu, dále v roce 2004 v běloruském Baranoviči a také v roce 2008 v belgickém Lutychu a naposled před dvěma dny v Brestu.

Bronzové medaile Čeči přivezli z hned 1. ME ve španělském Madridu, dále v roce 2006 ze španělské Santa Colomy a také z posledního ME v roce 2010 v ruském Kaliningradu. Na zlatý přínos do bohaté pokladnice našeho sportu česká sálovka stále čeká a nedočkala se ho ani v běloruském Brestu.Sobota 19. května 2012 - zápasy o konečné pořadí

08:30 7th place - Norsko - Jižní Osetie 4:3
12:30 5th place - Bělorusko - Slovensko 6:1
14:00 3rd place - Katalánsko - Rusko 1:4
16:00 final - Česká republika - Belgie 1:4


Český tým získal v historii mistrovství starého kontinentu třikrát stříbrné medaile a to v roce 1990 v portugalském Portu, dále v roce 2004 v běloruském Baranoviči a také v roce 2008 v belgickém Lutychu.

Bronzové medaile Češi přivezli z hned 1. ME ve španělském Madridu, dále v roce 2006 ze španělské Santa Colomy a také z posledního ME v roce 2010 v ruském Kaliningradu. Na zlatý přínos do bohaté pokladnice našeho sportu česká sálovka stále čeká a může to udělat v běloruském Brestu.
15.5. 2012 - Brest - Česko vs Norsko (ME Bělorusko) 6:2 (Branky: Šnídl 2, Netolický, Srkal, Havrda a Cieslar)

Sestava: Hekera, Mareš, Soukeník - Šnídl, Houška, Netolický, Havrda, Srkal, Rott, Kraus, Cais, Haloda, Cieslar, Ulman, Fichtner - Trenéři: Štorc A. a Šmeral, vedoucí: Szabo
16.5. 2012 - Brest - Česko vs Bělorusko (ME Bělorusko) 1:1 na penalty 0:2 (Branka: Fichtner)

Sestava: Hekera, Mareš, Soukeník - Šnídl, Houška, Netolický, Havrda, Srkal, Rott, Kraus, Cais, Haloda, Cieslar, Ulman, Fichtner - Trenéři: Štorc A. a Šmeral, vedoucí: Szabo
17.5. 2012 - Brest - Česko vs Slovensko (ME Bělorusko) 5:3 (Branky: Fichtner 4 a Cieslar)

Sestava: Hekera, Mareš, Soukeník - Šnídl, Houška, Netolický, Havrda, Srkal, Rott, Kraus, Cais, Haloda, Cieslar, Ulman, Fichtner - Trenéři: Štorc A. a Šmeral, vedoucí: Szabo
18.5. 2012 - Brest - Česko vs Katalánsko (ME Bělorusko) 2:1 (Branky: Havrda 2)

Sestava: Hekera, Mareš, Soukeník - Šnídl, Houška, Netolický, Havrda, Srkal, Rott, Kraus, Cais, Haloda, Cieslar, Ulman, Fichtner - Trenéři: Štorc A. a Šmeral, vedoucí: Szabo
19.5. 2012 - Brest - Česko vs Belgie (ME Bělorusko) 1:4 (Branka: Rott)

Sestava: Hekera, Mareš, Soukeník - Šnídl, Houška, Netolický, Havrda, Srkal, Rott, Kraus, Cais, Haloda, Cieslar, Ulman, Fichtner - Trenéři: Štorc A. a Šmeral, vedoucí: Szabo


X - Europe Championship - 20122 Brest, Belorus
1. Belgium

2. Czech Republic

3. Russia

4. Catalonia

5. Belarus

6. Slovakia

7. Norway

8. Ossetia South

9. Latvia
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: