ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Čeští rozhodčí na mezinárodní scéně - Ivo Uhlár .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Nominace České reprezentace na ME ve Španělsku

zobrazit foto

2.4.2018, 09:00 | vložil: Petr Koseček

"Poslední sraz před oznámením finální nominace se uskutečnil ve Zruči nad Sázavou. Tato hala i prostředí se nám osvědčila, musím říct, že toto herní sustředění mělo náboj, kvalitu a byla znát u kluků velká chuť", říká reprezentační trenér Aleš Štorc.

Brankáře bereme na ME tři, jelikož se nám několikrát stalo, že tato klíčová pozice byla poznamenána zraněním či vyloučením a my nechceme riskovat. Navíc všichni jsou velmi kvalitní brankáři, kteří mají ve svých klubech jasnou pozici. Máme z čeho vybírat a to v lize máme k dispozici ještě zkušeného Jardu Belladu, velmi perspektivního Ondru Sochůrka nebo Dominika Kunického, který byl oporou na minulém ME.

Z hráčů na které se aktuálně nedostalo v nominaci, jsme hodně zvažovali Martina Kaválka, který zvládl obě poslední herní soustředění. Chtěli jsme ho využít i v návaznosti na jeho souhru s Tomášem Abrhámem, který nakonec ale také bohužel nejede. U Martina bychom ještě potřebovali víc odehraných těžkých zápasů nejlépe ve finálové části ligy. Omluveni byli hráči Zlína, Tomáš Haloda a David Kostka, u kterých ale věřím, že se příští sezónu opět zapojí do kádru reprezentace, kam oba určitě patří. Také Václav Cais se omluvil a který měl velkou šanci se dostat do finální nominace. Zranění překazilo kometě Final Four Víťovi Koláčkovi ze Sparty zabojovat o nominaci, stejné jako nemoc u Honzy Slámy, který se mi jevil také velmi zajímavě. Největším překvapením posledního srazu byl 19-letý Jirka Doležal, který by ve finální nominaci určitě byl, ale maturuje, což je zásadní omluvenka pro neúčast. Věřím, že máme nejen v něm velkou budoucnost české sálovky, stejně jako u Marka Matochy nebo Dominika Kocourka.

Letos jsme vsadili na první čtyřku vítězů ligy kluky z Poličky, kteří dominovali na Final Four. Zkušené Netolického a Mužíka doplnili nováčci Poul a Kovář. Také Ruda Weinhardt měl letos výbornou sezónu a dostal přednost na pivotu před zkušeným "držákem" Pavlem Krausem. U prověřených Havrdy, Rotta, Fichtnera a Srkala, veřím, že zůstanou zdravotně fit a v dobrém rozpoložení tahounů české reprezentace. Velmi dobře kondičně připravený Martin Sop by měl být rychlý, dravý zástupce mladé generace, u kterého si slibuju nejen dynamiku, ale i střeleckou pohodu, kterou prokazoval v play off ligy. A nad celým týmem bude mít dohled nejen na hřišti, ale i mimo, kapitán týmu Petr Šnídl, který pokud je zdravý, pořád prokazuje výkonnost a kvalitu.

Věřím, že se popereme o co nejlepší umístění a budeme pokračovat nejen v dobrých výsledcích, ale i v týmovém duchu, bojovnosti, o kterou jsme se vždy mohli opřít a hlavně kvalitních výkonech na hranici našich možností.

Nominace na ME 2018:


Brankáři:

Martin Mareš

Ondřej Slaný

Štefan Beránek


Hráči do pole:

Jiří Mužík

Roman Netolický

Ondřej Havrda

Miroslav Rott

Miroslav Kovář

Marek Srkal

Rudolf Weinhard

Tomáš Fichtner

Martin Sop

Petr Šnídl

Tomáš Poul
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: