Teletext České televize informuje o Celostátní lize .....více v sekci Aktuality

Česká reprezentace ve finále ME podlehla po tuhém boji Belgii a získala do své sbírky další titul vícemistra Evropy

13.4.2018, 16:01 | vložil: Petr Koseček

Ve finále Mistrovství Evropy ve španělském Lloret de Mar se utkaly celky České republiky a Belgie. Začátek utkání českému týmu nevyšel podle představ, neboť už po dvaceti sekundách prohrával po nevinné akci 0:1. Dlouhý nákop za obranu naši hráči nezachytili a Belgičané toho náležitě využili. Poté se český tým osmělil a vytvořil si několik dobrých příležitostí, brankář Belgie však byl pozorný. Belgičané předváděli svoji tradiční kombinaci s kvalitní hrou jeden na jednoho, ale vyzrát na gólmana Mareše se jim už do půle nepodařilo. Naopak český celek pět vteřin před závěrem prvního dějství srovnal Fichtnerem a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločasu se oba celky přetahovaly v držení míče, český tým zlepšil kombinaci a dokázal i několikrát ohrozit branku Belgičanů. Ti šli opět do vedení, po další rychlé akci vedli znovu o jednu branku 2:1. Český tým zvýšil ještě více obrátky a po zásluze srovnal Rottem po nástřelu Havrdy z trestného kopu. Srovnání českého týmu na 2:2 ale mělo "jepičí" život, neboť Belgičané si za pouhých sedm sekund po nedorozumění v naší obraně vzali vedení zpět. Češi hráli v závěru vabank, třikrát Belgičany podržel brankář a jednou vykopávali míč z brankové čáry. Štěstí tentokrát nestálo na naší straně a Belgičané deset sekund před koncem pečetili své vítězství. Český tým se nemá určitě za co stydět a byl velmi blízko k zisku titulu mistrů Evropy a Belgičané se museli až do samotného závěru strachovat o konečný výsledek.

Česko vs Belgie 2:4 (1:1)
Branky: Fichtner, Rott