Zlínský deník - Duel s mistrem prospali, ale pak předvedli dechberoucí obrat .....více v sekci Aktuality

Polička porazila ve svém úvodním vystoupení francouzský tým Puget futsal 6:2 a postupuje do čtvrtfinále, ve středu ji čeká moskevské Torpedo

22.5.2018, 15:33 | vložil: Petr Koseček

Český vícemistr z roku 2017 a současný úřadující mistr tým VPS Novabrik Polička zahájí XXVIII. ročník Ligy mistrů až úterním duelem s francouzským celkem Puget futsal. Ten včera ve svém prvním zápasu v Lize mistrů podlehl favorizovanému moskevskému Torpedo 0:10. Začátek utkání je v pražském Edenu v 19,00 hodin.

Začátek utkání vyšel východočeskému klubu na jedničku a již ve druhé minutě je poslal Roman Netolický do vedení. Polička pokračovala v aktivní hře a v šesté minutě se prosadil Tomáš Jílek. Poté Francozi několikrát zahrozili, ale brankář Slaný svůj tým podržel. Polička v závěru prvního dějství měla více ze hry, ale třetí branku už nepřidala a průběh druhé půle může být ještě hodně zajímavý, neboť francouzský celek ukazuje svoji kvalitu.

Francouzský Puget druhou půli začal velmi aktivně a zaskočil brankáře Slaného brankou z dálky a snížil na jednobrankový rozdíl. Hráči ze země Galského kohouta vycítili svoji šanci a je jich plné hřiště. Novabrik si uvědomil, že se mu může pasivita vymstít a zvýšil obrátky, ale obrovské šance Poula a Netolického zůstaly nevyužity. Český má v polovině druhé půle tři fauly, ale je více na míči a francouzský celek trpělivě čeká na svoji brejkovou příležitost. Uklidnění do řad Poličky přinesla branka Romana Netolického po dobře sehraném autovém vhazování. Čtvrtou branku přidal ve 32. minutě netradičně hlavou Tomáš Jílek. Pět minut před koncem namazal Pugetu zkušený Netolický a hosté snížili. Vzápětí ale Kovář ml. zvýšil na 5:2. Hosté odešli už fyzicky a Stejskal přidal šestou konečnou trefu.

Polička porazila ve svém úvodním vystoupení francouzský tým Puget futsal 6:2 a postupuje do čtvrtfinále, ve středu ji čeká moskevské Torpedo. Postoupil i Puget, který jde do čtvrtfinále z 8. pozice, na sedmém místě skončil nosrký Lund a ze hry je francouzský Dracénoise.

The official UEFS Champions League will be organised in Prague from May 20th until May 27th.