ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Deník: Mužíkův návrat? Pro dobro všech, tvrdí Veselý .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

V úterý odlétá SC Premium Stonava do španělského Lloret de Mar na veteránský šampionát hráčů nad 40 let

zobrazit foto

17.9.2018, 19:03 | vložil: Petr Koseček

Sáloví fotbalisté Premia Stonava v úterý 18. září odcestují do Španělska na Pohár mistrů evropských zemí veteránů (PMEZV), kde se pokusí zopakovat úspěch z předloňska, kdy tento evropský pohár v kategorii hráčů nad 40 let vyhráli. V letovisku Lloret de MaR nedaleko Barcelony se Premium střetne s dalším českým týmem BT Ježek Praha, ukrajinským týmem Zaprožie, ruským týmem Marakana a domácím Lloret de Mar. Premium cestuje v nejsilnější sestavě s vysokými ambicemi, ale s pokorou, protože síla soupeřů je ve veteránských soutěžích neznámá.

Předseda klubu Roman Pich před odjezdem nejprve zhodnotil dosavadní působení veteránského týmu Premia: " Jsem velice rád, že i v našem pokročilejším věku byla zachována kontinuita fungování Premia Stonava, která trvá již celých 25let. Byly chvíle, kdy nám nebylo do zpěvu a s klubem to vypadalo všelijak, ale nakonec jsme já a Jiří Havlásek vždy našli nějaké řešení jak pokračovat dál. Přechod do sekce veteránů nebyl nikterak jednoduchý, jelikož sestavit konkurence schopný tým pouze z hráčů Premia nebylo možné. Důvodů bylo několik. Někteří hráči již skončili s aktivní činností a neměli zájem ve veteránské kategorii hrát, další by zájem hrát měli, ale ze zdravotních důvodů nemohli a některé opory Premia zase ještě neměly dostatečný věk na účast ve veteránských soutěžích. Takže jsme opět museli hledat cestu jak z toho ven. Oslovili jsme bývalého trenéra Premia a futsalovou legendu Martina Rozhona, se kterým jsme měli výborné vztahy, a požádali ho o pomoc v doplnění hráčského kádru. Sám byl myšlenkou sestavení veteránského týmu nadšen, oslovil několik bývalých výborných futsalistů, kteří tým doplnili a společnými silami se nám tak veteránský tým podařilo sestavit. Za dobu fungování veteránského týmu se vytvořila skvělá parta zkušených futsalistů, kteří táhnou za jeden provaz a mají výsledky. Tři tituly mistra ČR v řadě a vítězství v PMEZV v roce 2016 hovoří za vše. Udělali jsme si svými skvělými výsledky dobrou reklamu a do našeho týmu se nyní hlásí noví hráči sami, což nás těší."

K samotné účasti Premia na PMEZV Roman Pich řekl: "Na letošní PMEZV se tým velice těšil a někteří hráči se rozhodli s sebou vzít manželky a děti. Alespoň budeme mít v hledišti diváckou podporu. Tým je na akci dobře připraven a s radostí mohu prohlásit, že jedeme v plné sestavě. Chtěli bychom důstojně reprezentovat obec Stonavu a poděkovat jí tímto za podporu, které se nám dostává. Je obtížné hovořit o konkrétních cílích, kterých bychom chtěli dosáhnout, protože u veteránských týmů nikdy nevíte, v jak silné sestavě přijedou. S jistotou ale mohu říci, že uděláme maximum pro to, abychom dosáhli alespoň na finále. V Premiu jsme vždy chtěli sahat na ty nejvyšší mety a na tomto faktu nehodláme nic měnit ani ve veteránské kategorii. Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim partnerům, kteří nám pomohli tuto cestu finančně zabezpečit, a také všem našim členům, kteří se podíleli na finančním zabezpečení a organizaci celé akce."

Turnaj začne ve čtvrtek 20. září a Premium do něj zasáhne až o den později zápasem se starým známým soupeřem z MČRV Ježkem Praha. O tom, jak se bude futsalistům Premia v turnaji dařit, vás budeme na našem webu pravidelně informovat.
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: