ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Svitavský deník - Fotbalisté Poličky budou hrát jen 1. A třídu .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

V úterý odlétá SC Premium Stonava do španělského Lloret de Mar na veteránský šampionát hráčů nad 40 let

zobrazit foto

17.9.2018, 19:03 | vložil: Petr Koseček

Sáloví fotbalisté Premia Stonava v úterý 18. září odcestují do Španělska na Pohár mistrů evropských zemí veteránů (PMEZV), kde se pokusí zopakovat úspěch z předloňska, kdy tento evropský pohár v kategorii hráčů nad 40 let vyhráli. V letovisku Lloret de MaR nedaleko Barcelony se Premium střetne s dalším českým týmem BT Ježek Praha, ukrajinským týmem Zaprožie, ruským týmem Marakana a domácím Lloret de Mar. Premium cestuje v nejsilnější sestavě s vysokými ambicemi, ale s pokorou, protože síla soupeřů je ve veteránských soutěžích neznámá.

Předseda klubu Roman Pich před odjezdem nejprve zhodnotil dosavadní působení veteránského týmu Premia: " Jsem velice rád, že i v našem pokročilejším věku byla zachována kontinuita fungování Premia Stonava, která trvá již celých 25let. Byly chvíle, kdy nám nebylo do zpěvu a s klubem to vypadalo všelijak, ale nakonec jsme já a Jiří Havlásek vždy našli nějaké řešení jak pokračovat dál. Přechod do sekce veteránů nebyl nikterak jednoduchý, jelikož sestavit konkurence schopný tým pouze z hráčů Premia nebylo možné. Důvodů bylo několik. Někteří hráči již skončili s aktivní činností a neměli zájem ve veteránské kategorii hrát, další by zájem hrát měli, ale ze zdravotních důvodů nemohli a některé opory Premia zase ještě neměly dostatečný věk na účast ve veteránských soutěžích. Takže jsme opět museli hledat cestu jak z toho ven. Oslovili jsme bývalého trenéra Premia a futsalovou legendu Martina Rozhona, se kterým jsme měli výborné vztahy, a požádali ho o pomoc v doplnění hráčského kádru. Sám byl myšlenkou sestavení veteránského týmu nadšen, oslovil několik bývalých výborných futsalistů, kteří tým doplnili a společnými silami se nám tak veteránský tým podařilo sestavit. Za dobu fungování veteránského týmu se vytvořila skvělá parta zkušených futsalistů, kteří táhnou za jeden provaz a mají výsledky. Tři tituly mistra ČR v řadě a vítězství v PMEZV v roce 2016 hovoří za vše. Udělali jsme si svými skvělými výsledky dobrou reklamu a do našeho týmu se nyní hlásí noví hráči sami, což nás těší."

K samotné účasti Premia na PMEZV Roman Pich řekl: "Na letošní PMEZV se tým velice těšil a někteří hráči se rozhodli s sebou vzít manželky a děti. Alespoň budeme mít v hledišti diváckou podporu. Tým je na akci dobře připraven a s radostí mohu prohlásit, že jedeme v plné sestavě. Chtěli bychom důstojně reprezentovat obec Stonavu a poděkovat jí tímto za podporu, které se nám dostává. Je obtížné hovořit o konkrétních cílích, kterých bychom chtěli dosáhnout, protože u veteránských týmů nikdy nevíte, v jak silné sestavě přijedou. S jistotou ale mohu říci, že uděláme maximum pro to, abychom dosáhli alespoň na finále. V Premiu jsme vždy chtěli sahat na ty nejvyšší mety a na tomto faktu nehodláme nic měnit ani ve veteránské kategorii. Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim partnerům, kteří nám pomohli tuto cestu finančně zabezpečit, a také všem našim členům, kteří se podíleli na finančním zabezpečení a organizaci celé akce."

Turnaj začne ve čtvrtek 20. září a Premium do něj zasáhne až o den později zápasem se starým známým soupeřem z MČRV Ježkem Praha. O tom, jak se bude futsalistům Premia v turnaji dařit, vás budeme na našem webu pravidelně informovat.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: