ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Miroslav Rott se střelecky prosadil proti mistrovské Chrudimi .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Prohlédněte si webové stránky vyškovského Amoru Lazor

zobrazit foto

28.10.2018, 08:40 | vložil: Petr Koseček

Je všeobecně známo, že náš celek se zúčastní celostátní ligy v sálovém fotbalu. My vás , až do startu tohoto ročníku seznámíme s tímto sportem , abyste věděli o co se jedná až dorazíte do haly fandit.

Jedenáct dní zbývá do startu celostátní ligy v sálovém fotbalu a my vám odkryjeme něco málo z historie. Tento sport se dostal na naše území v roce 1974, kdy k nám dorazil z jihoamerického kontinentu a to díky návštěvě u uruguayského týmu sálového fotbalu Peňarol Montevideo. Tento v rámci svého turné navštívil Československo a sehrál v Praze propagační utkání s výběrem pražských ligových fotbalistů.

Po odmítnutí tehdejšího ČSTV se akce uskutečnila pod patronací redakce Mladého světa. Hrálo se tzv. „líným míčem“, který činil našim hráčům značné problémy, a proto jsme prohráli 4:1, když čestnou branku za náš výběr vstřelil Antonín Panenka. Díky televiznímu přenosu se o fotbálku s míčem, který je přizpůsoben pohybu v hale, dozvěděla široká veřejnost a už druhý den se přihlásili házenkáři a fotbalisté Lokomotivy Vršovice se žádostí o zapůjčení specifického míče. V dalších dnech se hlásili další a redakce MS se stala centrem nově vznikajícího sportu.
Nejvyšší soutěží v ČR je od roku 2005 Celostátní liga. Mistr ČR má právo účasti na PMEZ. Vítězové krajských soutěží mají právo účasti v kvalifikaci o celostátní ligu. ČFSF – Futsal organizuje i soutěž „Český pohár“. Finále je jednodenní a vítěz poháru má právo účasti na PVP EZ.
Prvním historickým mistrem se stalo v sezóně 1975/76 Loko Vršovice. Od té doby ušla sálovka spoustu kroků a zaznamenala celkem 42 mistrů republiky. Prvním celkem, který dokázal titul obhájit, byl legendární Kosmos Bat Havířov a to v sezónách 1991/92 a 1992/93. Vůbec počátky 90 let minulého století byly v režii tohoto klubu, který v letech 1989 – 1995 triumfoval celkem čtyřikrát. Na počátku 21 století vtrhl do sálovky celkem Chemcomex Praha, který od roku 2000 do současné doby získal celkem 11 titulů a je historicky nejúspěšnějším celkem. V tomto období stačil celku z Prahy konkurovat poslední Mistr ČR a to Novabrik Polička, která získala čtyři mistrovské tituly.

Sálovka je velice zajímavý sport a my vám v další části představíme něco málo z pravidel.

https://www.amorlazorvyskov.cz/
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: