ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Hnilička si dal vlastní gól. Šéf Národní sportovní agentury je v průšvihu .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Šakalové si hoví na nejvyšším místě

zobrazit foto

14.11.2018, 17:31 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – Svět českého sálového fotbalu se diví. Pohled do tabulky celostátní ligy říká, že na jejím čele jsou s devíti body Šakalové z Moravské Třebové.

Pravda, je to po neúplném druhém kole a zásluhou lepšího skóre před stejně úspěšnými Chemcomexem Praha a Zlínem, ale i tak je to záležitost nevídaná.

Kdo přijel do mohelnické haly o trochu později, přišel o jediný gól. Ve 3. minutě totiž poslal Šakaly do vedení Lošťák, když zužitkoval geniální přihrávku Němce. Zaskočenému soupeři chvíli trvalo, než se oklepal, postupem času však začal třebovské defenzivě zle zatápět a brankář Kubica se měl co ohánět. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, na obou stranách vynikali gólmani fantastickými zákroky, Spartu spasila po Blahově střele tyč. Od 35. minuty byli domácí pod neustálou hrozbou šestého faulu, závěr utkání byl festivalem v zahazování i těch největších šancí. A když Sparta nevyužila ani přečíslení dva na nikoho, povedlo se Šakalům získat skalp vicemistra.

Druhý zápas byl jejich jednoznačnou záležitostí, souboj s Bombarďáky z Větřní rozhodli pěti góly do poločasu.

Polička se představila na exkluzivně obsazeném turnaji v Otrokovicích, kde nejprve narazila na tradičního soupeře ze Zlína. „V šesti lidech v poli jsme hráli opatrně, trpělivě, nehnali jsme se dopředu, ovšem i Zlín se tomuto stylu přizpůsobil. Bylo velice důležité, že jsme do přestávky stihli odpovědět na vedoucí branku domácích. Když jsme se po změně stran šťastnou trefou po rychlém brejku ujali vedení, zápas to nastartovalo. Zlín musel více dopředu, my to však v obraně zvládli, naopak přidali ještě jednu branku a narodil se z mého pohledu poměrně překvapivý výsledek,“ řekl spokojený trenér František Švec.

„Souboj velikánů“ proti Chemcomexu (oba týmy ale nastoupily v dost děravých sestavách) rozhodl jediný zásah, když Bialek našel mezeru v houštině těl před Slaného svatyní. „Za nepříznivého stavu jsme zkusili jít do rizika a sahali jsme po vyrovnání, měli jsme tam tři opravdu velké příležitosti, ale i když jsme šli skoro do odkryté branky, tak jsme finální balon zkazili. Těsná porážka mrzí, od remízy jsme nebyli daleko. Tři body z tohoto turnaje však nakonec beru, cením si i toho, že byl patrný herní posun. Věřím, že naše výkony budou mít nadále vzestupnou tendenci,“ doplnil poličský lodivod.

Celostátní liga

Turnaj v Mohelnici:

Sparta Praha – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 0:1 (3. Lošťák), Sparta Praha – Bombarďáci Větřní 7:1, FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 8:1 (5. a 40. Okrouhlý, 15. a 17. Matocha, 2. Širůček, 13. Blaha, 24. Novotný, 34. Vykydal – 34. Sláma).FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová: Kubica, Vykydal – Okrouhlý, Lošťák, Matocha, Němec, Širůček, Novotný, Blaha, Marák.

Turnaj v Otrokovicích:

Futsal Zlín – VPS Novabrik Polička 1:3 (15. Kahaja – 16. a 35. Jakub Mužík, 35. vlastní), VPS Novabrik Polička – Chemcomex Praha 0:1 (26. Bialek), Chemcomex Praha – Futsal Zlín 0:4.

VPS Novabrik Polička: Slaný – Netolický, Jiří Mužík, T. Švec, Jakub Mužík, Vondra, Bureš.

Zbývající výsledky: turnaj ve Vyškově za účasti mužstev FK Adria Kladno, SK Amor Lazor Vyškov a SK SICO Jilemnice se hraje 17. listopadu.

Pořadí: 1. Moravská Třebová (9), 2. Zlín (9), 3. Chemcomex Praha (9), 4. Jilemnice (6), 5. Sparta Praha (4), 6. Polička (4), 7. Kladno (1), 8. Větřní (1), 9. Vyškov (0).

Příští program (24. listopadu): K prvnímu okresnímu derby základní části nastoupí celky VPS Novabrik Polička a FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová v Praze-Radotíně. Dalším soupeřem jim bude Kladno.

Autor: Radek Halva


Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/sakalove-si-hovi-na-nejvyssim-miste-20181114.html
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: