ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Nováčka z Vyškova prověří pražská Sparta a také Chemcomex

zobrazit foto

21.11.2018, 20:59 | vložil: Petr Koseček

Není na denním pořádku, aby do vyškovské haly zavítaly dva celky z hlavního města v jeden den a navíc v celostátní soutěži. Tento den nastane v sobotu 24. 11. 2018 a hned přivítáme soupeře, který nosí jméno historicky neslavnější Spartu Praha. Ani druhý soupeř není bezvýznamný. Je jím jedenáctinásobný mistr ČR v sálovce, Chemcomex Praha. Pojďme si naše soupeře představit.

AC Sparta Praha

Do sálového fotbalu vstoupil tento celek v roce 2016 a byla to zásluha Milana Semlera a Václava Bellady. Klub chtěl v původní fázi sázet na hráče z Pražského přeboru, tyto postupně začleňovat do Sparty a následně vytvořit silný a konkurence schopný tým. V první sezóně (2016/17) skončila Sparta na 4. místě v dlouhodobé soutěži a v play off nejprve vyřadila Větřní a v semifinále ztroskotala na Chemcomexu Praha. V boji o 3. místo následně podlehla Zlínu. V loňské sezóně si Sparta v dlouhodobé části pohoršila a do play off šla z 5. místa. Opět zvládla čtvrtfinále, kde opět vyřadila Větřní. V semifinále složila reparát a vyřadila Zlín. V druhém roce mezi sálovkáři se probojovala do finále, kde podlehla Poličce 4:3.

Start do letošní sezóny Spartě vyšel tak z části. Dokázala porazit Větřní 7:1, remizovat s mistrovskou Poličkou 1:1 a prohrála s Jilemnicí 0:2 a Moravskou Třebovou 0:1. V aktuální tabulce je Sparta na 5. místě. Utkání začíná v 18:00 hod.

CHEMCOMEX Praha

Jak bylo zmíněno, tak tento celek je jedenáctinásobný mistr ČR a tímto se stává i nejúspěšnějším tým v historii sálovky. Tým vznikl spontánně v roce 1984 po domluvě spolužáků z vysoké školy. Ještě v tomto roce se zaregistroval a začal pravidelně hrát soutěže sálového fotbalu v Praze. V roce 1995 tým slavil první úspěch - postup do finále mistrovství ČR, kde prohrál s tehdejším suverénem sálovky BAT Havířovem. Po hráčské obměně, omlazení týmu, se Chemcomex v roce 1999 vrací mezi sálovkářskou elitu a návrat je to velkolepý. Sezóna končí historicky prvním titulem mistra ČR. Od této doby získal Chmecomex dalších 10 titulů. Ovšem největším úspěchem historie tohoto celku je jistě vítězství v Lize Mistrů ve španělském Lloret de Mar. V lize mistrů se tomuto celku daří, kdy kromě zmíněného triumfu byl celkem třikrát ve finále. Na mezinárodní scéně se může chlubit i vítězstvím v poháru UEFS a evropském Superpoháru. V letošním ročníku Chemcomex klopýtl jen jednou, když podlehl Zlínu 0:4. Jinak třikrát zvítězil, když porazil Adriu Kladno a Bombarďáky Větřní shodně 3:1 a Novabrik Polička 1:0. V tabulce mu patří 4. místo a to jen díky horšímu skóre. Mezi oporami celku najdeme i futsalisty hrající první ligu ať je to Martin Sop v České lípě, Martin Mareš chytající v Mělníku a další. Utkání začíná ve 20:00 hod.

Zdroj: https://www.amorlazorvyskov.cz/
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: