Portál Naše Pojizeří - Jilemnické sálové fotbalisty vynesl domácí turnaj až na čelo tabulky

30.11.2018, 15:57 | vložil: Petr Koseček

Jilemnické sálové fotbalisty vynesl domácí turnaj až na čelo tabulky
V jilemnické hale se hrál v sobotu turnaj 5. a 6. kola Celostátní ligy v sálovém fotbale. Domácímu týmu se na začátku sezony daří, ve dvou zápasech si připsal další čtyři body a díky tomu je dokonce druhý v tabulce, za prvním Chemcomexem pouze o horší skóre!

Sico Jilemnice - Futsal Zlín 3:2 (2:1)

V úvodu udělalo domácí mužstvo chybu, hosté toho využili a ujali se vedení. V 9. minutě už ale po podobné chybě hostů srovnal jilemnický kanonýr Srkal. Po nedovoleném zákroku na hráče domácích dali rozhodčí výhodu a Machát toho využil ke gólu na 2:1.

Ve druhém poločase zvyšovali domácí ukázkovou kombinací na 3:1. Hosté ale zabojovali a za dvě minuty snížili. V závěru domácí udrželi těsnou výhru i přes velký tlak Zlína.

Branky: 9. a 35. Srkal, 20. Machát - 2. Haloda, 37. Chvíla. Rozhodčí: Hladík, Tůma, ŽK: 2:3.

Sico Jilemnice - Bombarďáci Větřní 3:3 (0:0)

V prvním poločase se moc šancí neurodilo a výsledkem byla průběžná remíza 0:0. Po 30 vteřinách druhého poločasu se však radovali hosté z vedení 0:1. Ve 23. minutě po chybě domácí obrany zvyšovalo Větřní už na 0:2. Nekoncentrovaná obrana domácích kupila chyby a obdržela i třetí gól. Deset minut před koncem zavelel k útoku na lepší výsledek utkání jilemnický kapitán Kraus a snížil na 1:3. Poté kapitán domácích využil zaváhání hostů a snížil na 2:3. Ze špatného výhozu od brány dokázali domácí z poslední minutě srovnat na konečných 3:3.

„Ve druhém utkání byl soupeř rozehranější a možná jsme začátek i podcenili. Výsledkem bylo vedení hostů 0:3, ale poté jsme vyvinuli tlak, vyrovnali a další šance ještě nevyužili, mohli jsme i vyhrát," řekl k utkání pro Naše Pojizeří trenér SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 31. a 35. Kraus, 39. Srkal - 21. Weinhard, 23. Pícha, 26. Cais. Rozhodčí: Zabilka, Hladík, ŽK: 0:1. Sestava Jilemnice na turnaji: Tomeš - Vašek, Paulů, Šnorbert, Kraus, Srkal, Machát.

Další výsledky 5. a 6. kola: Bombarďáci Větřní - Futsal Zlín 2:5, Adria Kladno - Moravská Třebová 2:2, Polička - Moravská Třebová 4:0, Kladno - Polička 3:5, Vyškov - Sparta Praha 2:1, Sparta Praha - Chemcomex Praha 1:1, Vyškov - Chemcomex Praha 0:4.

9. Bombarďáci Větřní 6 0 2 4 10:28 2

Na příští turnaj zamíří futsalisté Jilemnice do Prahy a utkají se s mužstvy z čela tabulky - Moravskou Třebovou a Chemcomexem. „Velký problém máme s gólmany, když na minulém turnaji se zranil Porkert a Tomeš, který nyní nastoupil po mnoha letech, příště nebude moci přijet," dodal Milan Szabo.