Veterání Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Z webu FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová - Další bod z Prahy přinesl jistotu čtvrtfinále

16.12.2018, 12:57 | vložil: Petr Koseček

Sparta Praha – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 4:3 (1:1), branky: Moravec 2, Marák.

Derniéra letošní části celostátní ligy přivedla šakaly po třetí za poslední čtyři týdny do Prahy. Z důvodu absencí stabilních členů kádru se na palubovce objevili hned čtyři nováčci. Jejich kvalitu jako první okusila Sparta Praha. Ta se do šakalů v úvodu utkání zakousla a zle zatápěla přetížené obraně. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobila individuální akce Moravce, svitavského rodáka, který vymetl Belladovu šibenici. Domácí vyrovnali v 18. minutě po sérii nešťastných odrazů po fantastickém zákroku Jana Ehrenbergera, odchovanci Zanzibaru Lanškroun. Výčet posil uzavírají mladé pušky v sestavě šakalů, Vít Měcháček (2003, Kunštát) a Martin Janíček (2002, Prostějov). Druhý poločas přinesl dramatické rozuzlení. Ve 27. minutě šla Sparta do vedení, které několik minut bezpečně bránila. Až do snové dvouminutovky, kdy Moravec a Marák po krásných akcích překlopili skóre na druhou stranu. Poslední tři minuty utkání jsme si vybrali daň za nesehranost. Sparta vstřelila rozhodující branku 46 vteřin do konce a oplatila šakalům dokonale mohelnickou porážku.

Bombarďáci Větřní – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 2:2 (1:1), branky: Moravec 2.

Druhým pražským soupeřem třebovských futsalistů byli Bombarďáci z Větřní. Tým, který radotínské klání bral jako svou poslední šanci vrátit se do boje o účast v play-off. Odpovídala tomu nejsilnější možná sestava i celotýdenní příprava. Bod z tohoto utkání znamená pro šakaly jistotu čtvrtfinále již čtyři zápasy před koncem základní části. Tabulka nejvyšší soutěže se po dvanáctém odehraném kole ještě více vyrovnala. Sedmé Kladno ztrácí na třetí Zlín pouhé tři body, Moravská Třebová drží s patnácti body šesté místo.

Moravská Třebová: Ehrenberger, Václavek, Novotný (C), Marák, Moravec, Adamec, Vaníček, Měcháček.