ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Poličcký sálovkář Jirka Mužík si zahrál za Chrudim Ligu mistrů .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Českokrumlovský deník - Bombarďáci jsou v play off i letos, uspěli v boji s vyškovským Amorem

zobrazit foto

14.1.2019, 09:37 | vložil: Petr Koseček

Otrokovice – Do otrokovické haly Na Štěrkovišti se k posledním zápasům základní části nejvyšší soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy futsalu – vydali hráči jediného jihočeského zástupce v barvách celku Bombarďáci Větřní.

Žlutočerní se před derniérou ocitli pod Damoklovým mečem vyřazení z účasti v play off, které naštěstí odvrátili.

V souboji na dálku s vyškovským Amorem o konečnou osmou příčku potřebovali Jihočeši v zápasech s Jilemnicí a Zlínem bodovat a uhrát o dva body více než Moravané. To se podařilo výhrou nad Sicem, zatímco Vyškov vyšel v Radotíně ze soubojů s pražskými týmy (se Spartou 1:5 a s Chemcomexem 2:4) naprázdno – a play off si Bombarďáci zahrají i v tomto ročníku!

1. zápas: Bombarďáci Větřní – Sico Jilemnice 5:2 (2:1), branky: 8. a 38. Weinhard, 7. Gutheis, 27. Kališ, 40. Grznárik – 8. a 40. Kraus.

„Zasloužená výhra, kluci to poctivě odmakali a těžký moment zvládli po všech stránkách,“ těšilo hrajícího trenéra vítězů Rudolfa Weinharda.

2. zápas: Futsal Zlín – Bombarďáci Větřní 4:2 (0:2), branky: 28. Julina, 35. Velev, 38. Chvíla, 40. Haloda – 5. Weinhard z penalty, 10. Grznárik. Nadějný poločasový náskok Větřínští po změně stran neudrželi, ale nakonec nemuseli smutnit.

„Byl to vyhecovaný zápas, jehož výsledek už naštěstí nic nezměnil na našem postupu. Vyšlo to a nám spadl velký kámen ze srdce,“ oddechl si kouč Bombarďáků a ještě vzkázal do Vyškova: „Vracíme Amoru ten hřebíček do rakve, který nám před týdnem dávali oni. Hoši, zajíci se počítají až po honu!“ kontruje Weinhard.

Sestava Bombarďáků: Říha (2. zápas Šilhan ml.) – M. Svoboda, Gutheis, Kališ, Weinhard, Ješina, Grznárik, Ohnsorg, Pícha.

O ČTYŘKU S CHEMCOMEXEM

Už před dohrávkami je jasné, že Větřínští skončí osmí a vítězem základní části je Chemcomex Praha.

Ve čtvrtfinále play off se tedy Bombarďáci utkají s historicky nejlepším týmem nejvyšší soutěže.

„Z týmů první trojky (pozn. red. – Chemcomex, Polička a Zlín) nemáme s Pražany v poslední době špatné výsledky. Chemcomex určitě bude favoritem, ale rozhodně ho budeme chtít hodně potrápit. Mrzí mě jen modrá karta Svobody, který v Otrokovicích odehrál výborný turnaj. Musíme zjistit, zda se vyloučení nesmaže v zápasech poháru, které nás čekají příští sobotu v krumlovské hale,“ řekl Rudolf Weinhard.

Čtvrtfinále play off se hraje na dva vítězné zápasy s tím, že se začíná na půdě lépe postaveného týmu v základní části (1. zápas 9. února) a odveta je na programu u hůře postaveného týmu (16. února). Případný rozhodující třetí zápas by se opět hrál na hřišti tabulkového favorita (23. února).

Větřínští však nemohou hrát v krumlovské hale, která nemá pro play off předepsané parametry, a tak v domácím azylu patrně i tentokrát nastoupí v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném (pozn. – budeme ještě informovat).

Autor: Karel Vosika

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/ostatni_region/bombardaci-jsou-v-play-off-i-letos-uspeli-v-boji-na-dalku-s-amorem-20190113.html
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: