ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Čeští rozhodčí na mezinárodní scéně - Ivo Uhlár .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Českokrumlovský deník - Bombarďáci jsou v play off i letos, uspěli v boji s vyškovským Amorem

zobrazit foto

14.1.2019, 09:37 | vložil: Petr Koseček

Otrokovice – Do otrokovické haly Na Štěrkovišti se k posledním zápasům základní části nejvyšší soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy futsalu – vydali hráči jediného jihočeského zástupce v barvách celku Bombarďáci Větřní.

Žlutočerní se před derniérou ocitli pod Damoklovým mečem vyřazení z účasti v play off, které naštěstí odvrátili.

V souboji na dálku s vyškovským Amorem o konečnou osmou příčku potřebovali Jihočeši v zápasech s Jilemnicí a Zlínem bodovat a uhrát o dva body více než Moravané. To se podařilo výhrou nad Sicem, zatímco Vyškov vyšel v Radotíně ze soubojů s pražskými týmy (se Spartou 1:5 a s Chemcomexem 2:4) naprázdno – a play off si Bombarďáci zahrají i v tomto ročníku!

1. zápas: Bombarďáci Větřní – Sico Jilemnice 5:2 (2:1), branky: 8. a 38. Weinhard, 7. Gutheis, 27. Kališ, 40. Grznárik – 8. a 40. Kraus.

„Zasloužená výhra, kluci to poctivě odmakali a těžký moment zvládli po všech stránkách,“ těšilo hrajícího trenéra vítězů Rudolfa Weinharda.

2. zápas: Futsal Zlín – Bombarďáci Větřní 4:2 (0:2), branky: 28. Julina, 35. Velev, 38. Chvíla, 40. Haloda – 5. Weinhard z penalty, 10. Grznárik. Nadějný poločasový náskok Větřínští po změně stran neudrželi, ale nakonec nemuseli smutnit.

„Byl to vyhecovaný zápas, jehož výsledek už naštěstí nic nezměnil na našem postupu. Vyšlo to a nám spadl velký kámen ze srdce,“ oddechl si kouč Bombarďáků a ještě vzkázal do Vyškova: „Vracíme Amoru ten hřebíček do rakve, který nám před týdnem dávali oni. Hoši, zajíci se počítají až po honu!“ kontruje Weinhard.

Sestava Bombarďáků: Říha (2. zápas Šilhan ml.) – M. Svoboda, Gutheis, Kališ, Weinhard, Ješina, Grznárik, Ohnsorg, Pícha.

O ČTYŘKU S CHEMCOMEXEM

Už před dohrávkami je jasné, že Větřínští skončí osmí a vítězem základní části je Chemcomex Praha.

Ve čtvrtfinále play off se tedy Bombarďáci utkají s historicky nejlepším týmem nejvyšší soutěže.

„Z týmů první trojky (pozn. red. – Chemcomex, Polička a Zlín) nemáme s Pražany v poslední době špatné výsledky. Chemcomex určitě bude favoritem, ale rozhodně ho budeme chtít hodně potrápit. Mrzí mě jen modrá karta Svobody, který v Otrokovicích odehrál výborný turnaj. Musíme zjistit, zda se vyloučení nesmaže v zápasech poháru, které nás čekají příští sobotu v krumlovské hale,“ řekl Rudolf Weinhard.

Čtvrtfinále play off se hraje na dva vítězné zápasy s tím, že se začíná na půdě lépe postaveného týmu v základní části (1. zápas 9. února) a odveta je na programu u hůře postaveného týmu (16. února). Případný rozhodující třetí zápas by se opět hrál na hřišti tabulkového favorita (23. února).

Větřínští však nemohou hrát v krumlovské hale, která nemá pro play off předepsané parametry, a tak v domácím azylu patrně i tentokrát nastoupí v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném (pozn. – budeme ještě informovat).

Autor: Karel Vosika

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/ostatni_region/bombardaci-jsou-v-play-off-i-letos-uspeli-v-boji-na-dalku-s-amorem-20190113.html
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: