Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Vítězem krajského finále poháru České federace sálového fotbalu v Ústeckém kraji je Futsal Varnsdorf

14.1.2019, 09:39 | vložil: Petr Koseček

První sálovkářskou akcí roku 2019 v Ústeckém kraji bylo krajské finále poháru České federace sálového fotbalu, které se hrálo v sobotu 12.1.2019 v Libouchci „O pohár firmy DeCe Computers Děčín“.

Tohoto turnaje se zúčastnilo pět týmů – obhájce trofeje Autocentrum Jílové a dále pak Futsal Varnsdorf, Bumiko Děčín, FC Veteráns Želenice a Sokol Bělá. Hrálo se systémem každý s každým.

Výbornou formu ukázal Futsal Varnsdorf, který ani v jednom ze čtyř odehraných zápasů nezaváhal a po zásluze tak zvedl nad hlavu pohár za vítězství v krajském poháru.
Dalo by se říct, že hned úvodní utkání turnaje mezi Futsalem Varnsdorf a Autocentrem Jílové bylo mačem o první místo. V něm odešli Jílovští poraženi, ale pak se nadechli k velkému výkonu a v dalších třech zápasech vyhráli, což je vyneslo na stříbrnou pozici.
Lídr extraligové tabulky Bumiko Děčín obsadil třetí místo za dvě výhry a stejný počet proher. Nepopulární „bramborová“ příčka připadla borcům FC Veteráns Želenice, kteří dokázali porazit pouze Sokol Bělá, jemuž připadla pátá pozice.
Nutno dodat, že vítězstvím v krajském poháru si Futsal Varnsdorf vybojoval právo účasti v národním finále poháru České federace sálového fotbalu, kde bude náš kraj reprezentovat.
Nejlepším střelcem turnaje byl Miroslav Kučera z Futsalu Varnsdorf za 8 vstřelených gólů a nejlepším brankářem byl zvolen Patrik Medal z Bumika Děčín.