Složení čtvrtfinálových dvojic v play off celostátní ligy

19.1.2019, 16:17 | vložil: Petr Koseček

Sobotní zápasy rozhodnou o složení čtvrtfinálových dvojic v play off a po odehraném turnaji na Kladně je zřejmé, že pražská Sparta půjde do vyřazovacích bojů ze 3. místa. Rýsuje se i další dvojička mezi kladenskou Adrií a Zlínem, lepší vzájemná utkání mají Středočeši a začínali by čtvrtfinálovou sérii v domácím prostředí.

Vše ale rozhodne až turnaj v pražském Radotíně, kde bude důležitý vzájemný souboj mezi Jilemnicí a Moravskou Třebovou, který rozhodne o 6. a 7. pozici. Nakonec se z výhry radovali Východočeši, kteří v Praze vyhráli poprvé ve své historii a navíc zde představili nové akvizice z brněnského týmu Gioia Čeňka Cenka a Tomáše Prokeše.

Příloha propozic CL 2018-2019:

Systém Play off

Play off se smí zúčastnit pouze mužstva, která mají ke dni skončení základní části uhrazeny všechny finanční pohledávky. V případě neuhrazení všech pohledávek nastupuje do play off následující mužstvo dle tabulky po skončení základní části. Toto mužstvo nenastupuje do rozlosování na místo vyřazeného mužstva, ale dochází k posunu a hraje proti nejlepšímu mužstvu po základní části

Čtvrtfinále:

Termín: 9. 2. 2019, 16. 2. 2019 a 23. 2. 2019
Složení čtvrtfinálových dvojic: Hrají proti sobě družstva dle umístění po základní části CL 2018-2019 a to 1.-8., 2.-7., 3.-6. a 4.-5.
Systém: Hraje se 2x20 min čistého času na 2 vítězná utkání. Každé utkání musí mít vítěze. V případě nerozhodnutí utkání v základní hrací době se prodlužuje 2x5 min. Načítané chyby zůstávají i pro prodloužení. Pokud se nerozhodne ani po prodloužení, rozhoduje o vítězi utkání pomocné kritérium dle čl. 21, odst. 3 SŘ – 5 kopů ze značky pokutového kopu a případně dále až do rozhodnutí. První čtvrtfinálové utkání se hraje u lépe postaveného družstva po základní části, druhé u hůře postaveného a případné třetí opět u lépe postaveného.
Pořadatel čtvrtfinále: Pořadatelem čtvrtfinálových utkání je vždy domácí mužstvo.