ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Prohlédněte si videa z utkání na MS v roce 2007 v Argentině .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Českokrumlovský deník informuje o krajském finále poháru na jihu Čech

zobrazit foto

21.1.2019, 16:15 | vložil: Petr Koseček

Do finále poháru jdou suverénní PCO a se štěstím i Bombarďáci

Český Krumlov – Českokrumlovská městská sportovní hala na Chvalšinské silnici byla předposlední lednovou sobotu dějištěm jihočeského finále Českého poháru ve futsalu, jehož pořadatelem byl celek Bombarďáků Větřní.
Finále jihočeské části ČP ve futsalu v Českém Krumlově (Bombarďáci – černožlutí, PCO – černobílí, Suchá Voda – modří, Devianti – růžoví). | Foto: Deník/ Karel Vosika


V sázce byl postup na republikové pohárové finále, které se uskuteční 2. února ve Zlíně.

Oproti původním předpokladům se kvartet týmů systémem každý s každým utkal ne o jedno, ale o dvě postupová místa.

Jasným suverénem poháru se stal tým futsalových matadorů v barvách PCO Rudolfov. Ten sice odehrál turnaj pouze s pěti hráči do pole (jediným náhradníkem), ale všechny tři zápasy zvládl doslova mazácky a zaslouženě bez ztráty bodu vybojoval postup.

DRAMA AŽ DO KONCE

Boj o druhou postupovou příčku však přinesl nebývale dramatickou zápletku.

V prvním zápase se totiž prvoligoví Bombarďáci museli sklonit před týmem Suché Vody, jenž se rekrutoval z hráčů budějovické Lokomotivy a měl ve svém středu kanonýra krumlovského Slavoje Tomáše Taubera.

Bombarďáci poté sice zvládli duel s vítězem budějovického kola, týmem Deviantů, všechny karty však měli v rukou hráči Suché Vody. Ti ale nebodovali v partii s Devianty, a tak po prohře domácích s PCO v posledním utkání měly tři týmy po třech bodech.

O konečném druhém a zároveň postupovém místě rozhodovala minitabulka ze vzájemných zápasů trojlístku vyrovnaných týmů, v níž jediný gól ve skóre hovořil ve prospěch Bombarďáků!

„Pohárový turnaj byl o jednom týmu a třech z komparzu okolo. Pro nás je jediným pozitivem postup, který nám ale doslova spadl do klína. Naše hra neměla nic společného s úrovní, jakou by měl být ligový manšaft schopný pravidelně předvádět,“ lamentoval i přes výsledný úspěch nespokojený hrající trenér větřínských Bombarďáků Rudolf Weinhard a jedním dechem dodal: „Musíme se výrazně zlepšit, jinak v poháru ani v následném ligovém play off nemáme šanci důstojně konkurovat! V pátek pojedeme na soustředění do Harrachova, kde je v plánu i nějaký zápas. Doufám, že se na vrcholy sezony připravíme daleko lépe!“

Sestava Bombarďáků: Šilhan ml. – Gutheis, Kališ, Sláma, Grznárik, Weinhard, Ohnsorg, Ješina.

TURNAJ POD LUPOU

Výsledky: Bombarďáci – Suchá Voda 2:4 (0:2), branky: Gutheis, Weinhard – N. Djurov 3, Rossmann, Devianti – PCO 1:3 (0:3), Novotný – Jasanský, Lengyel, Hrbáč, Bombarďáci – Devianti 5:1 (3:1), Kališ 2, Gutheis, Weinhard, Grznárik – Novotný, PCO – Suchá Voda 6:2 (3:0), Pouzar 3, Lengyel 2, Peterek – Tauber, Kamiš, Suchá Voda – Devianti 2:3 (1:2), Roden, N. Djurov – Snížek, Janeček, Sobolík, Bombarďáci – PCO 2:6 (1:3), Gutheis, Kališ – Pouzar 2, Jasanský 2, Lengyel, Hrbáč.

Konečné pořadí: 1. PCO Rudolfov (skóre 15:5) 9 bodů, 2. Bombarďáci Větřní (9:11, skóre v minitabulce 7:5) 3 body, 3. Suchá Voda (8:11, minitabulka 6:5) 3 body, 4. Devianti Č. Budějovice (5:10, minitabulka 3:8) 3 body.

OBHAJOBA STŘÍBRA

Větřínští spolu s rudolfovským PCO budou tedy hájit jihočeské barvy při republikovém finále ČP ve Zlíně.

Futsalový svaz již vydal rozlosování finále. Jihočeské duo se ve skupině A utká s nasazeným domácím Zlínem a dalším prvoligovým celkem z Jilemnice. V béčku se představí obhájce trofeje z Moravské Třebové, Varnsdorf, vítěz pražské kvalifikace a druhý tým z Prahy nebo Ústí.

„Zajímavé je, že přesně stejný los byl předloni, kdy se republikové finále hrálo v Českých Budějovicích. Tehdy pohár vyhrál rudolfovský PCO a my byli třetí. O medaili se pokusíme i letos,“ vzkazuje vedoucí týmu loni v poháru stříbrných Bombarďáků a zároveň ředitel jihočeského finálového turnaje Karel Klabouch.

Autor: Karel Vosika

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/ostatni_region/do-finale-poharu-jdou-suverenni-pco-a-se-stestim-i-bombardaci-20190121.html
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: