ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Sálovkáři v barvách České Lípy se i nadále výsledkově trápí .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Českokrumlovský deník informuje o krajském finále poháru na jihu Čech

zobrazit foto

21.1.2019, 16:15 | vložil: Petr Koseček

Do finále poháru jdou suverénní PCO a se štěstím i Bombarďáci

Český Krumlov – Českokrumlovská městská sportovní hala na Chvalšinské silnici byla předposlední lednovou sobotu dějištěm jihočeského finále Českého poháru ve futsalu, jehož pořadatelem byl celek Bombarďáků Větřní.
Finále jihočeské části ČP ve futsalu v Českém Krumlově (Bombarďáci – černožlutí, PCO – černobílí, Suchá Voda – modří, Devianti – růžoví). | Foto: Deník/ Karel Vosika


V sázce byl postup na republikové pohárové finále, které se uskuteční 2. února ve Zlíně.

Oproti původním předpokladům se kvartet týmů systémem každý s každým utkal ne o jedno, ale o dvě postupová místa.

Jasným suverénem poháru se stal tým futsalových matadorů v barvách PCO Rudolfov. Ten sice odehrál turnaj pouze s pěti hráči do pole (jediným náhradníkem), ale všechny tři zápasy zvládl doslova mazácky a zaslouženě bez ztráty bodu vybojoval postup.

DRAMA AŽ DO KONCE

Boj o druhou postupovou příčku však přinesl nebývale dramatickou zápletku.

V prvním zápase se totiž prvoligoví Bombarďáci museli sklonit před týmem Suché Vody, jenž se rekrutoval z hráčů budějovické Lokomotivy a měl ve svém středu kanonýra krumlovského Slavoje Tomáše Taubera.

Bombarďáci poté sice zvládli duel s vítězem budějovického kola, týmem Deviantů, všechny karty však měli v rukou hráči Suché Vody. Ti ale nebodovali v partii s Devianty, a tak po prohře domácích s PCO v posledním utkání měly tři týmy po třech bodech.

O konečném druhém a zároveň postupovém místě rozhodovala minitabulka ze vzájemných zápasů trojlístku vyrovnaných týmů, v níž jediný gól ve skóre hovořil ve prospěch Bombarďáků!

„Pohárový turnaj byl o jednom týmu a třech z komparzu okolo. Pro nás je jediným pozitivem postup, který nám ale doslova spadl do klína. Naše hra neměla nic společného s úrovní, jakou by měl být ligový manšaft schopný pravidelně předvádět,“ lamentoval i přes výsledný úspěch nespokojený hrající trenér větřínských Bombarďáků Rudolf Weinhard a jedním dechem dodal: „Musíme se výrazně zlepšit, jinak v poháru ani v následném ligovém play off nemáme šanci důstojně konkurovat! V pátek pojedeme na soustředění do Harrachova, kde je v plánu i nějaký zápas. Doufám, že se na vrcholy sezony připravíme daleko lépe!“

Sestava Bombarďáků: Šilhan ml. – Gutheis, Kališ, Sláma, Grznárik, Weinhard, Ohnsorg, Ješina.

TURNAJ POD LUPOU

Výsledky: Bombarďáci – Suchá Voda 2:4 (0:2), branky: Gutheis, Weinhard – N. Djurov 3, Rossmann, Devianti – PCO 1:3 (0:3), Novotný – Jasanský, Lengyel, Hrbáč, Bombarďáci – Devianti 5:1 (3:1), Kališ 2, Gutheis, Weinhard, Grznárik – Novotný, PCO – Suchá Voda 6:2 (3:0), Pouzar 3, Lengyel 2, Peterek – Tauber, Kamiš, Suchá Voda – Devianti 2:3 (1:2), Roden, N. Djurov – Snížek, Janeček, Sobolík, Bombarďáci – PCO 2:6 (1:3), Gutheis, Kališ – Pouzar 2, Jasanský 2, Lengyel, Hrbáč.

Konečné pořadí: 1. PCO Rudolfov (skóre 15:5) 9 bodů, 2. Bombarďáci Větřní (9:11, skóre v minitabulce 7:5) 3 body, 3. Suchá Voda (8:11, minitabulka 6:5) 3 body, 4. Devianti Č. Budějovice (5:10, minitabulka 3:8) 3 body.

OBHAJOBA STŘÍBRA

Větřínští spolu s rudolfovským PCO budou tedy hájit jihočeské barvy při republikovém finále ČP ve Zlíně.

Futsalový svaz již vydal rozlosování finále. Jihočeské duo se ve skupině A utká s nasazeným domácím Zlínem a dalším prvoligovým celkem z Jilemnice. V béčku se představí obhájce trofeje z Moravské Třebové, Varnsdorf, vítěz pražské kvalifikace a druhý tým z Prahy nebo Ústí.

„Zajímavé je, že přesně stejný los byl předloni, kdy se republikové finále hrálo v Českých Budějovicích. Tehdy pohár vyhrál rudolfovský PCO a my byli třetí. O medaili se pokusíme i letos,“ vzkazuje vedoucí týmu loni v poháru stříbrných Bombarďáků a zároveň ředitel jihočeského finálového turnaje Karel Klabouch.

Autor: Karel Vosika

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/ostatni_region/do-finale-poharu-jdou-suverenni-pco-a-se-stestim-i-bombardaci-20190121.html
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: