Benešovské stavebniny Veteráns liga Ústeckého kraje má nového průběžného krále střelců .....více v sekci Aktuality

Naše Pojizeří - Jilemničtí futsalisté v základní části sedmí, v play off jdou na Poličku

26.1.2019, 12:01 | vložil: Petr Koseček

Jilemničtí futsalisté v základní části sedmí, v play off jdou na Poličku
Celostátní liga v sálovém fotbale pokračovala sedmým turnajem 12. ledna v Otrokovicích a osmým turnajem 19. ledna v Radotíně. Ani na jednom futsalisté Sico Jilemnice už žádné body do tabulky nepřidali, takže v základní části skončili sedmí a v play off vyzvou druhou Poličku.

7. turnaj v Otrokovicích:

Futsal Zlín - SK Sico SC Jilemnice 5:1 (1:0)

V prvním poločase se hrála opatrná sálovka, nikdo nechtěl udělat chybu. Nic na tom nemění ani to, že již ve 3. minutě se ujal Zlín vedení, když Světlík z přímého kopu vymetl šibenici soupeřovy branky.

Ve druhé půli se hra trochu rozhýbala a bylo vidět i více šancí. Zlínu se je podařilo proměnit, Jilemnice se trápila. Její první a jediný záznam na gólovém účtu zaznamenal Srkal, kdy mu přihrál Kraus z přímého kopu do volného prostoru a prázdnou branku prostě nešlo netrefit.
Zlín, který si zkušeně pohlídal vítězství v utkání pak ještě přidal pátý gól po hezké akci Veleva s Holíkem.

Branky: 3. Světlík, 24. a 38. Holík, 27. Kovář, 35. Zapletal. Rozhodčí: Daněk, Střelec, ŽK: 1:0.

Bombarďáci Větřní - SK Sico SC Jilemnice 5:1 (1:0)

Slušné, ve sportovním duchu odehrané utkání, které se i přes svou důležitost obešlo bez karet. Větřní se ujalo vedení, za minutu Jilemnice vyrovnala a vypadalo to, že půjde o vyrovnaný souboj. Jenže ještě v téže minutě šli Bombarďáci znova do vedení a získali mírnou herní převahu.

Ve druhé půli bylo utkání celkem vyrovnané, domácí celek však dokázal na rozdíl od hostů své šance přetavit v góly. Získal až tříbrankové vedení, které Jilemnice korigovala na začátku poslední minuty utkání, což však bylo na úspěch již pozdě. A tak jejich závěrečnou snahu utnul Grznárik pátým gólem Větřní a zajistil svému celku důležité tři body pro postup do play-off.

Branky: 7. Gutheis, 8. a 38. Weinhard, 27. Kališ, 40. Grznárik. Rozhodčí: Uhlár, Daněk, ŽK: 0:0. Sestava Jilemnice na turnaji: Porkert, Vašek, Paulů, Šnorbert, Smolík, Srkal, Machát, Kraus.

8. turnaj v Radotíně:

SK Sico SC Jilemnice - Šakalí hněv Moravská Třebová 4:6 (2:2)

Přímý souboj těchto dvou mužstev o lepší umístění v tabulce základní části se rozehrál aktivně a ve 3. minutě byl stav 1:1. V 16. minutě už ale vedli Šakali po krásné střele Matochy, který vymetl šibenici branky domácích. Přišla 19. minuta a opět srovnaný stav. Po teči obránce se odrazil míč od tyče přímo k jilemnickému Srkalovi, a ten měl úkol trefit prázdnou bránu. Druhý poločas byl nadprůměrně úspěšný na branky, a tak diváci viděli hodně gólů a brankových příležitostí, kdy konec utkání byl hektický a šťastnější pro hostující tým.

Branky: 4. a 19. Srkal, 39. Kraus, 40. Šnorbert - 4. a 37. Cenek, 16., 39. a 40. Matocha, 29. Prokeš. Rozhodčí: Sýkora, Zabilka, ŽK: 0:0.

SK Sico SC Jilemnice - Chemcomex Praha 0:6 (0:2)

Toto utkání se hrálo v přátelském duchu, protože tajenka v umístění družstev v dlouhodobé soutěži byla již odtajněna. Chemcomex v tréninkovém tempu vyhrál poločas 0:2. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, kdy Jilemnici docházela síla a nedokázala změnit průběh hry, a tak se zrodil jednoznačný výsledek 0:6.

Branky: 5. Bužík, 14. Rott, 29. a 32. Zapletal, 36. Šafránek, 37. Doležal. Rozhodčí: Sýkora, Tůma, ŽK: 2:0. Sestava Jilemnice na turnaji: Tomeš - Kraus, Šnorbert, Paulů, Vašek, Machát, Smolík.

Pořadí střelců v základní části: 1. Pavel Kraus (Jilemnice) 13, 2. - 3. Marek Matocha (Moravská Třebová) a Rudolf Weinhard (Větřní) 11, ...5. - 9. Srkal (Jilemnice).

Utkání play off se hraje 9. února do 19 hodin v Poličce, druhý zápase se bude hrát 16. února od 17 hodin v Jilemnici. Případný třetí zápas se bude hrát opět v Poličce, hraje se na dva vítězné zápasy.

„Závěr už jsme brali jen jako rozehrání před play off, ale až na sedmé místo jsme klesnout nechtěli. Letos máme s Poličkou vyrovnanou bilanci - jednou jsme vyhráli a jednou prohráli, takže rozhodně máme šanci, i když jde o vyspělého soupeře s širší hráčskou základnou," řekl před play off trenér Sico Jilemnice Milan Szabo.