Premium stále bez ztráty bodu, Jarda Goj pořád pálí ostrými .....více v sekci Aktuality

Hodnocení delegátů úvodních čtvrtfinálových duelů play off

14.2.2019, 20:24 | vložil: Petr Koseček

CHEMCOMEX Praha - BOMBARĎÁCI Větřní 4:0 - delegát Miroslav Harvalík

Teď už jde o hodně, protože se hraje na dvě vítězná utkání. Každé mužstvo chce hned v úvodu strhnout vedení na svou stranu a tím získat i psychickou výhodu, takže každá chyba je zásadní. První přišla v 8. minutě, kdy hosté špatně rozehráli a domácí šli sami na bránu soupeře, ale byla z toho pouze nastřelená tyč. V 10. minutě dokázali domácí svou herní kombinaci proměnit ve vedoucí gól 1:0. Další hrubka přišla ve 14. minutě, kdy si obránce hostů tak dlouho hrál na brankovišti s míčem, až mu ho útočník domácích vypíchl a podruhé překonal bezmocného brankáře. S luxusním náskokem pro domácí 2:0 skončil i první poločas.

Během prvních pěti minut dokázali hosté vyrobit 5 nedovolených zákroků a zkomplikovali si další průběh utkání. Když se zdálo, že Bombarďáci začali hrát svou hru a tlačit na soupeře, přišla opět chyba v rozehrávce a třetí snadný gól pro Chemcomex. Čtvrtý gól padl po šesté načítané chybě z devítimetrového kopu, kdy střelec domácích se nemýlil. I když mladý brankář hostů chytal skvěle, sám porážce nezabránil.

VPS NOVABRIK Polička - SK SICO SC Jilemnice 6:0 - delegát Vladimír Vitásek

Oba celky začaly jak jinak, než opatrně. Po většinu utkání byl jeho průběh stejný: Polička se snažila vykombinovat nějaké šance, Jilemnice v obranné pozici čekala na chybu domácích a svou případnou příležitost. Tvořivá snaha domácích slavila svůj první úspěch již ve 4.minutě, kdy hráč Poličky zatáhl míč po pravé straně a pak jej prudce nacentroval před branku, kde dobíhal Jiří Mužík s hráčem Jilemnice. Mužík byl důraznější a dorazil přihrávku do branky hostů. V 8.minutě se situace téměř jako přes kopírák opakovala, tentokrát však brankář Jilemnice míč skvěle vyrazil na roh. V 16.minutě pojistila Polička své vedení Poulem, který šel zleva sám na brankáře, toho si zkušeně položil a dloubl míč přes něj do branky. Poločasovou podobu skóre obstaraly v 18.minutě tři rychlé přihrávky hráčů Poličky na jejichž konci byl Jílek, kterému nečinilo potíže doklepnout míč do odkryté branky - 3:0.

Jilemnice ve druhém poločase mírně ožila, ale případné změně skóre se to neprojevilo. Jejich největší šance ve 30.minutě, kdy stačilo přehodit golmana "jedoucího" ve skluzu zůstala nevyužita. Za dvě minuty přidal Poul svou druhou branku střelou cca ze 7m přes chumel hráčů v brankovišti. Hosté kontrovali Machátem, ale jeho prudká střela zleva šla nad Slaného branku. Ve 37.minutě mohl zajistit alespoň čestný úspěch hostů aktivní Srkal, ale nepodařilo se mu opět přehodit brankáře. Z následného protiútoku domácích dovršil Poul svůj hattrick a zvýšil na 5:0.V 39.minutě pak uzavřeli domácí gólový účet na 6:0 po akci 3 na 1 a vyšachování obránce i brankáře hostů.
Oba celky zaslouží pochvalu za sportovní souboj v duchu fair-play bez negativních momentů.

AC Sparta Praha - Šakalí hněv Moravská Třebová 7:3 - delegát Miroslav Harvalík

Druhé utkání večera mělo rychlý brankový průběh, kdy ve 30. vteřině domácí vedli 1:0. Sprchou pro hosty byla polovina druhé minuty a stav se opět měnil ve prospěch domácích na 2:0. Trenér hostů si okamžitě vzal oddechový čas a snažil se své svěřence uklidnit a motivovat k další hře. Ale ti už ve 4. minutě prohrávali 3:0, kdy se domácí hráč trefil přesně do pravého rohu hostující brány. Po prospaném úvodu začali hosté kousat, ale domácí brankář vytáhl ze svého umění několik dobrých zákroků. V 10. minutě už na křížnou střelu nedosáhl a hosté se vrátili do zápasu. Ve 13. minutě při úniku po pravé straně a střele podél brankáře to bylo opět o 3 góly a stav poskočil na 4:1. Spartě se dařily rychlé protiútoky, při kterých dokázala přidat ještě 3 góly. Pak přišli na řadu i hosté, kdy dokázali snížit stav utkání, ale na konečném výsledku 7:3 nic nezměnili. Toto utkání musí hosté rychle hodit za hlavu a lépe se připravit na domácí utkání, jinak v letošní sezóně končí.

FK Adria Kladno - Futsal Zlín 7:2 - delegát Milan Jedlička

Utkání začali obě mužstva opatrně, lépe se v úvodu orientovali hosté ve 3. a 4.minutě vstřelili úvodní branky utkání. Domácí se snažili vyrovnat to se jim podařilo v rozmezí tří minut a zároveň otočit stav utkání, hosté se pak snažili o vyrovnání, ale domácí je k ničemu nepustili, ale sami udeřili v posledních minutách prvního poločasu dalšími třemi góly a upravili stav utkání na 6:2, tímto stavem skončil i poločas. Ve druhém poločase se snažili hosté s utkáním ještě něco udělat, domácí si utkání pojistili další brankou. Ve 28. minutě se nešťastně zranil hostující brankář, pro kterého to byl konec utkání a od té chvíle se utkání jen dohrávalo. Přejeme hostujícímu brankáři brzké uzdravení.