ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

QantoCup 2019: svátek malého fotbalu o víkendu na Svitavském stadionu

zobrazit foto

29.6.2019, 08:28 | vložil: Petr Koseček

Do třetí dekády vstupuje svitavský mezinárodní turnaj v malé kopané. Jeho v pořadí jednadvacátého ročníku se v kategoriích mužů a veteránů zúčastní celkem sedm desítek českých a slovenských mančaftů.


QantoCup, to je pojem, který ma zvuk už dvacet roků.


Od roku 1999 se ve Svitavách a okolí scházejí fotbaloví nadšenci. Po skromných začátcích (prvního ročníku se, tehdy ve Vendolí, zúčastnilo dvanáct týmů) přišlo bourání rekordů v počtu startujících celků, třeba v roce 2011 jich bylo úctyhodných 174.

V posledních letech, kdy se celý turnaj nastěhoval na Svitavský stadion, se sice jeho startovní pole zužuje, nicméně pořád se jedná o akci svým rozsahem a ohlasem mezi sportovní veřejností v našem regionu unikátní.

Vydání s pořadovým číslem 21 se nebude nijak zásadně lišit od těch předešlých. Během soboty se odehrají zápasy ve dvanácti základních skupinách, drobným rozdílem oproti minulosti však je, že letos se postupová náruč do nedělního programu otevře skutečně doširoka, vždyť první turnajový den odpadne jen deset týmů.

Nedělní dopoledne nabídne deset pětičlenných semifinálových skupin, tam už bude síto přece jenom hůře prostupné, do play off projdou tři nejlepší z každé skupiny a dva nejlepší ze čtvrtých míst. QantoCup vyvrcholí nedělním odpoledním finálovým pavoukem, ve kterém se dvaatřicet kolektivů porve o vítěznou trofej a další finanční i věcné ceny, o něž se podělí top šestnáctka.

Ve startovním poli se objevuje řada zvučných týmů, které na QantoCupu zanechaly v upynulých ročnících výraznou stopu. Chybět nebudou oba finalisté z minulého roku: Střelci z Vysočiny a Jiřina Prostějov.

Zapomenout nelze ani na doprovodný turnaj veteránů, který se celý odehraje během soboty a nabídne bitvu pěti českých a pěti slovenských týmů.

Co by to však bylo za QantoCup, pokud by šlo v jeho rámci pouze o fotbalové vyžití. Organizátoři jako obvykle mysleli také na oddech a zábavu. Až utichnou sobotní boje na travnatých hřištích Svitavského stadionu, přijde na řadu muzika. A ne ledejaká. Účastníkům turnaje a jeho návštěvníkům zahraje mimo jiné kapela Lake Malawi, která před nedávnem reprezentovala Česko na mezinárodní soutěži Eurovision Song Contest v Tel Avivu.

Takže co dodat? Snad jen - QantoCup zve fotbalisty, přijďte a přijeďte strávit dva příjemné dny ve Svitavách. Zápasový program začíná jak v sobotu, tak v neděli úderem 9. hodiny.


Autor: Radek Halva

Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/qantocup-2019-svatek-maleho-fotbalu-o-vikendu-na-svitavskem-stadionu-20190628.html


Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/qantocup-2019-svatek-maleho-fotbalu-o-vikendu-na-svitavskem-stadionu-20190628.html
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: