ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem

zobrazit foto

16.7.2019, 18:23 | vložil: Petr Koseček

Reprezentace se sešla před nedávnem ve Zruči nad Sázavou, kolik hráčů se srazu nakonec zúčastnilo a byly i nějaké omluvenky?

Sešli jsme se v trošku netradičním čase před dovolenou, ale důvod byl zřejmý, další akce národního A týmu je v půlce října a času tedy není moc. Jsem rád, že to kluci pochopili a i přes velké horko, to kluci odmakali.

Měli jsme tři brankáře a třináct hráčů do pole. Ondra Slaný, Roman Netolický a Víťa Koláček jsou zranění, Tomáš Haloda, Dominik Nedvěd a Martin Sop byli mimo ČR, Marek Matocha měl fotbalové povinnosti a Ruda Weinhard řešil rodinné záležitosti. Přesto byla účast velice slibná a jádro týmu se sešlo po delší odmlce.

Jak probíhaly tréninkové jednotky a jak hráči zvládali tréninkovou zátěž? Jaké podmínky reprezentace ve Zruči nad Sázavou našla?

Dopoledne byla vice individuální práce s balónem a odpoledne zátěžová herní část. Zvládli jí dobře, po pauze v hale to trochu bolelo, ale musím je pochválit.

Ve Zruči nad Sázavou bylo jako vždy příjemné prostředí, velmi dobrá hala i zázemí a milí lidé kolem.

Vrcholem letošní sezony budou Světové hry ICAS v Číně ve městě Wenzhou, kolik hráčů by zde mělo odcestovat?

Velice pravděpodobně se budeme držet osvědčeného modelu. A to jedenáct hráčů do pole + tři brankáři.

V příštím roce bude ME v Bosně a Hercegovině, co říkáš na umístění evropského šampionátu do této destinace?

Vítám novou destinaci. Navíc kluci z Poličky si halu, lidi i prostředí zkusili na Lize mistrů a vše fungovalo bez problémů.

Jaké plány má reprezentace v další etapě?

Po prázdninách bude další kemp. Kde si kluky zkontrolujeme, jak se udržovali o dovolené. Vědí, že základním limitem nominace je fyzická připravenost a ta je hodně na individuálním pojetí, zvlášť letos, kvůli termínu akce.

Uvažujete i o rozšíření realizačního týmu?

Ano. Mám vizi rozšíření realizačního týmu do budoucna. Jsem domluven s Petrem Šnídlem, který určitě ještě nekončí hráčskou kariéru, ale jako legenda sálovky se zapojí i do fungování reprezentačního A týmu z pozice člena realizačního týmu. Dále bych chtěl zapojit dalšího skvělého zkušeného hráče i člověka Ivoše Světlíka, abychom měli ještě lépe zmapovánu moravskou část soutěže. Tito dva spolu s Petrem Šmeralem jsou dle mého názoru ideální kombinací společného budoucího fungování.

Reprezentační U21 bude mít ME v Rusku, sleduješ talentované mladíky i v ligových týmech a kdo Tě zaujal?

Ano sleduji. Vím, že to Pavel Šilhan nemá jednoduché, protože vždy musí budovat nový tým, ale daří se mu to skvěle. A pro A tým je úspěšné funování U21 velmi důležité. Myslím, že léta funguje postupné dorůstání a přechod mladých hráčů do A týmu. Nejlepší hráč posledního ročníku U21 Marek Matocha byl již nyní v nominaci do A týmu, ale bojuje o smlouvu ve 2. fotbalové lize, proto se musel na naší akci omluvit. A jsou tam další zajímavá jména Vykydal, Doležal, Kocourek a další.

V reprezentačním A týmu se možná pomaličku uskuteční generační výměna, kteří hráči mají potencionál stát se tahouny národního týmu?

Já doufám, že výměna ještě ne. Dlouholetí tahouni týmu Srkal, Rott, Fichtner dosáhli teprve 30-ti let. Pokud budou zdraví a budou mít výkonnost není důvod je měnit. A další Mareš, Mužík, Abrhám, Kovář jsou ještě mladší. Nicméně samozřejmě stale hledáme nové tváře a postupně je chceme zapojit. Na této akci se nově ukázali ostřílený brankář Jarda Bellada ze Sparty, univerzál Petr Zapletal, jako nejlepší hráč letošního play off ligy, z Adrie šikovný technik Tomáš Vobořil a jako silového předního hráče zkoušíme Jakuba Zapletala ze Zlína. A i ti nejzkušenější Kraus, Havrda neřekli poslední slovo. Takže věkové složení týmu je podle mě v pořádku.

Kde budeš trávit letošní dovolenou?

Mám chalupu v malé vesnici v Brdech. Lesy, rybníky, klid. Tam si nejvíc odpočinu, pokud mi to teda moji tři synové dovolí...

Hezké léto všem!!!
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: