ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Deník: Mužíkův návrat? Pro dobro všech, tvrdí Veselý .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Region Valašsko - Bývalý reprezentační kanonýr Filip Macek prodělal restart

zobrazit foto

5.8.2019, 16:28 | vložil: Petr Koseček

Podařil se restart fotbalového gólového mága Filipa Macka v SK Rudimov 1936

S dvaceti osmi vstřelenými brankami ovládl kanonýr Filip Macek zvaný „Máca” tabulku III.B třídy v kolonce góly v ročníku 2018/2019.Všichni ti, kdo se pohybují v prostředí slavičínského, ale třeba i vlachovického fotbalu, jeho jméno znají. My starší si vzpomínáme, jak přiváděl k šílenství obrany a brankáře soupeřů ještě ve slavičínském dorostu.Fotbalových soutěží si za svoji kariéru – stále ještě aktivní – zahrál opravdu hodně. Za zmínku stojí angažmá ve Vlachovicích, kde v 1. A třídě motal hlavy obráncům soupeře, až z toho měli špatné spaní. Co druhý zápas dával hattrick…Zahrál si dva roky v nižších soutěžích v Rakousku. Úspěšné bylo i jeho působení ve Slavičíně. V A týmu si dokonce zkusil i roli kapitána mužstva a dovedl skomírající FC TVD Slavičín ( dvě sezony se bojovalo o sestup ) až ke 3. místu v divizi E. Po postupu Slavičína do třetí ligy nastupoval na hrotu útoku vedle dalšího kanonýra Pavla Kříže.
Fandové sálového fotbalu-futsalu jistě namítnou, že nesmazatelná byla i jeho stopa v celku Jerevan Slavičín, se kterým získal titul mistra ČR v roce 2002. Ve stejném roce byl vyhlášen sálovkářem roku v České republice. S reprezentací České republiky si zahrál v roce 2007 na Mistrovství světa v Argentině, kde reprezentace obsadila krásné 5. místo ze šestnácti týmů, na ME v Bělorusku v roce 2004 vybojoval stříbrné medaile a na ME v roce 2006 ve Španělsku bral bronz a stal se dokonce nejlepším střelcem českého národního týmu.A v ročníku 2018/2019 jakoby si v dresu Rudimova vzpomněl, jak se dávají góly. Velká jízda vrcholila na jaře 2019, když v prvním zápase jara nasázel čtyři góly Dolní Lhotě. Tento kousek se mu povedl ještě se Štítnou B. Jeho gólostroj se zastavil až na čísle 28. Fanoušci Rudimova – Rádbeers – jsou samozřejmě rádi, že mají ve svém týmu takového hráče. Když už v zápase nedá gól, protože jej soupeř bedlivě hlídá, tak se otvírají okna v obraně pro další hráče. Umí podržet balón a zklidnit hru. Zkrátka je nejenom střelcem, ale hraje neskutečně pro celý tým.Proto bych mu za všechny fanoušky Rudimova chtěl poděkovat za sezónu, ve které rozdával fotbalovou radost, a doufám, že to s námi ještě alespoň rok vydrží.MÁCO, RESPEKT!Za Rádbeers Rudimov Jakub Folta (-kos-)

Zdroj: https://www.regionvalassko.cz/sports/podaril-se-restart-fotbaloveho-goloveho-maga-filipa-macka-v-sk-rudimov-1936/
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: